weten, dan kunt u natuurlijk iemand van het winkelpersoneel raadplegen. Er is altijd iemand aanwezig van de vleesafdeling die een speciale opleiding heeft en u kan infor- meren. OVERZICHTELIJK ASSORTIMENT Het assortment is vanafnu ook heel over- zichtelijk gerangschikt. Aan de kleur van de schaaltjes ziet u direct waar u zijn moet: vlees ligt op zwarte schaaltjes, kip en kipproducten op gele schaaltjes en de vegetarische produc- ten liggen op groene schaaltjes. De etiketten op de verpakking wijzen u verder de weg. twee of drie stuks kopen of per kilo. Goed nieuws dus voor alleenstaanden: vanaf nu kunt u ook voor eenpersoonsporties bij de zelfbediening terecht. Verpakkingen met een stuk vlees zijn relatief wel iets duurder. Zwarte schaaltjes Het meest opmerkelijke van de hele verande- ring is wel de nieuwe verpakking. Het vlees komt voortaan op mooie zwarte schaaltjes te liggen. Bovenop komt een mooi etiket met informatie over het soort vlees, het gewicht, de prijs en de houdbaarheid. Onderop de ver pakking zit een sticker met meer informatie over het vlees, zoals de bereidingswijze en een ingredientendeclaratie. Wilt u nog meer LEKKERE WEEKEND- RECEPTEN Met vier soorten zelfbedienings- vlees geeft AllerHande u vier recepten, die bij uitstek geschikt zijn om in het weekend te eten. U vindt de recepten op de volgende biadzijden. 1 Vlees is altijd verpakt op fraaie, zwarte gemarmerde schaaltjes. Kip en kipproduc ten liggen op gele schaaltjes en vegetarische producten herkent u aan groene schaal tjes. De verpakking helpt zo mee om snel uw keus te maken. Door tekst en afbeelding ziet u in een oogopslag om wat voor soort vlees het gaat. Onder het blokje staat de bereidingstijd van het pro duct. 1 Op het etiket vindt u ook belangrijke informatie als gewicht, de prijs per kilo gram en de prijs van het ver- pakte stuk vlees. Deze datum geeft aan tot welk moment het vlees gege- ten kan worden, mits be- waard bij 4 °C. Ook de bewaartempera- tuur staat op het etiket aan- gegeven. Op de onderkant van de verpakking staat niet alleen de streepjescode, maar ook een basisrecept voor de be- reiding. AllerHande 35

Allerhande | 1996 | | pagina 35