7 nimirrrn KLANTENSERVICE Vraag antwoord Bevat de AH Volkoren ontbijtkoek wel of qeen vet? Op de AH Volkoren ontbijtkoek staat 'bereid volgens oud recept zonder vet'. Achterop staat bij de ingredienten ech- ter vermeld plantaardige olie en vet'. Ik koop dit product speciaal omdat er geen vet in zou zitlen. Bevat het pro duct nu toch vet? Dhr. P. re O. We kunnen ons voorstellen dat de ingre- dientenvermelding vragen oproept. Aan het deeg van de ontbijtkoek wordt echter geen vet toegevoegd. Omdat de korst van de ontbijtkoek nog wel eens aan de verpakking blijft kleven, wordt de buiten- kant heel licht ingesmeerd met olie/vet. Volgens de warenwet zijn we verplicht dit te vermelden in de ingredientendedara- tie. Het percentage vet is 1 gram per 100 gram ontbijtkoek. Kan appelmoes worden ingevroren? Van een pot appelmoes houd ik altijd wat over. Kan ik de overgebleven appelmoes invriezen? Mevr. A.tez. Appelmoes kan worden ingevroren. Dit geldt ook voor zelfgemaakte appelmoes. We raden u aan de appelmoes over te doen in een bakje dat geschikt is voor invriezen. De appelmoes is ca. 8 tot 12 maanden houdbaar. Is de veqetarische Cordon Bleu wel echt veqetarisch? r4| In de vegetarische Cordon Bleu trof ik in het midden een plakje vlees van voor mij onbekende herkomst. Het leek mij niet vegetarisch. Kunt u mij uitleggen hoe dat komt? Mevr. b. te o. Cordon Bleu is de naam van varkensvlees gevuld met een plakje kaas en ham. De Cordon Bleu van Tivall is als het ware een 'replica' hiervan, maar dan vegeta risch. Het roze plakje waarmee de vege tarische Cordon Bleu is gevuld, is bijna niet te onderscheiden van echte ham. Maar we kunnen u garanderen dat de Cordon Bleu 100 vegetarisch Is. Bevat de AH Halfvolle melk calcium? Op de verpakking van de half volle melk, karnemelk, yoghurt enz. van het eigen merk wordt niet aange- geven of er calcium in deze producten zit. Zit dit er niet in en moet ik dan een ander soorr melk kopen om cal cium binnen te krijgen? Mevr. Z. teA. Hoewel deze vraag al eens in deze rubriek is beantwoord, doen wij dit op- nieuw omdat hij ons nog dagelijks wordt gesteld. Alie zuivelproducten bevatten ca. 125 mg calcium per 100 ml product. Het calciumgehalte is altijd hetzelfde, zowel in voile melk, halfvolle melk, karnemelk, boerenlandmelk, yoghurt, kwark en via enzovoort. Binnenkort kunt u het calcium gehalte op alle zuivelproducten van het eigen merk op de verpakking aantreffen. Welke soorten AH soep in blik zijn glutenvrij? Graag wil ik weten welke soor ten soep in blik van het AH-merk glu tenvrij zijn. Op mijn lijst van het Livo staat de AH Ossestaart- soep als glutenvrij ver meld, terwijl op de in- gredientendeclaratie van de soep staat dat er tar- webloem in zit. Dan is deze soep dus niet gluten vrij. Waar zit de fout? Mevr. R. re N. Wilt u meer weten over producten die bij AH verkrijgbaar zijn dan zal de bedrijfsleiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beant- woorden. Ook kunt u met vragen terecht bij de AH servicelijn (06-0305) Om alle AllerHandes handig en overzichtelijk op te bergen heeftAH een speciale AllerHande Verzamelband (f 7.50). In deze verzamelband passen alle AllerHandes van een heel jaar. U 'hangt' de AllerHandes met behulp van handige haakjes In de verzamelband. De AllerHande verzamelband is verkrijgbaar bij de infobalie in uw AH-winkel. In de lijst van het livo staat de Heldere Ossestaartsoep van ons eigen merk: deze is inderdaad glutenvrij. Maar de Extra Cevulde Ossestaart soep en de Geconcentreer- de Ossestaartsoep, beide van het eigen merk, bevatten wel degelijk gluten. Deze staan dan ook met in de livo-lijst. De onderstaande soorten AH soep in blik zijn glutenvrij: Bospaddestoelen Roomsoep, Bouillon met Kip, Bouillon met Rundvlees, Bruine Bonen- soep Extra Gevuld, Erwtensoep Extra Gevuld, Gorgonzola Room soep, Kervel Roomsoep, Kreeft Roomsoep, Heldere Ossestaart soep, Vis Roomsoep, Gevo- gelte Fond, Zaanse Mosterd Roomsoep, Prei Roomsoep met Ham, Vis Fond. AllerHande 99

Allerhande | 1996 | | pagina 103