Cotes de Provence: een Frisse Fruitige Rose A Een typische zomerwijn: dat is deze fruitige rose uit het uiterste zuiden van Frankrijk. Schenk 'm goed gekoeld. Verrukkelijk bij salades, een visbarbecue of zomaar als frisse verkoeling. De wijn van Wijn van de maand Is u een willekeu- rig restaurantje in de Provence zou binnenlopen, ziet u het meteen. Op negen van de tien tafels staat een ijsern- mer met een fles rose. In het warme. droge zuiden van Frankrijk is rose de wijn. Niet verbazingwekkend, want de fruitige smaak van de koele rose is heel verfris- send. Bovendien past hij pre- cies bij de kruidige Provengaalse keuken. Vol, stevig en lekker licht De rose van Chateau la Gor- donne wordt van de carig- nan, cinsault en nog een aantal andere dniivensoor- ten gemaakt. Hij heeft een warme, roze kleur met een gouden gloed. De combina- tie van druiven zorgt ervoor dat de wijn boordevol fruit zit, lekker vol en stevig smaakt, maar absoluut niet zwaar overkomt. Als u ruikt en proeft kornt u bessen, aardbeien en in de verte frambozen tegen. De wijn blijft lang hangen. De rose smaakt't best als u hem gekoeld, bijna koud, schenkt. Zet de fles een a twee uur voor gebruik in de koelkast. Neemt u hem mee naar buiten? Doe de wijn dan in een koelemmer met water en ijsblokjes. Bij pittige zwarte olijven De rose is een ideale wijn om zomaar, zonder iets erbij te schenken. Hij is zacht, sap- pig en soepel. Maar hij kan ook heel goed bij zomerse SIERLIJK EN HEEL STRAK Rose uit de Provence wordt in allerlei flessen gebotteld. De een nog exotischer dan de ander. Vaak hebben ze sierlijke rondingen met rijk versierde etiketten. Als reactie hierop en om zich te onderscheiden, zijn er nu ook wijnhuizen die hun rose in strakke, rechte flessen met een eenvoudig vierkant etiket op de markt brengen. gerechten worden gedron- ken. Bijvoorbeeld bij een salade Nigoise met kleine zwarte olijven en zilte ansjo- vis. Ook bij pastasalade, rijst- salade en een kruidige aardappelsalade doet deze wijn het goed. Het is een ideale wijn voor bij een vis- barbecue en een zomers bui- tenbuffet. Maakt u weleens coq au vin (kip gestoofd in witte wijn)? Probeer 'm eens met deze rose erin en erbij. DE MAAND IN HET KORT N a a mChateau la Gordonne Rose Drink'm jong Het bijzondere van deze rose is z'n tintel- frisse, fruitige smaak. En die heeft hij vooral in z'n vroege jaren. Drink de wijn daarorn jong. Tot ongeveer 2 jaar na de oogst blijft hij lekker. Smaak: Fris, fruitig, vol, stevig. niet zwaar Serveertemperatuur: 8al0 'C Lekker bij: Salade Nicoise. pizza,de papiika-geitenkaastaart op bladzijde 23, geroosterde gamba's. gerookte ham, salami, Kemhem, belegen boerenkaas Op dronk: Nuitot2jaarnaoogstl Verkrijgbaar: Zolang de voorraad strekt Prijs: 6,95 AllerHande 45

Allerhande | 1996 | | pagina 45