BULGAARSE W1JNEN SLAV VAN Een uitgebreid kaasplateau siert elk buffet. En met knap- perig versgebakken brood erbij wordt het helemaal smul- len. Bijzonder is het om eens een samenstelling te maken met kazen uit Denemar- ken, die bij Albert Eleijn in ruime mate verkrijgbaar zijn. D. C»btmet Sauvig"0 Bulgart ■-=iw° -- zS= Iki-gion de Unyvtroui,'!" •UUJ4* |Ak ij AH zijn volop Deense kaassoor- ten verkrijgbaar. I.euk om daar eens een kaasplank mee samen te stellen. In de koelvitrine vindt u o.a. Feta-kaasblokjes, Feta-in-olie en een stuk Feta verpakt per 150 gram. Deze Deense Feta is een pittige witte kaas gemaakt van koe- melk. Geef er een schaaltje olijven bij. Een heerlijke combinatie. Buko verse roomkaas, in de smaken ananas en perzik. is zowel in de koelvitrine als bij de bedieningsafdeling te vinden. Nieuw bij AH is Buko verse roomkaasrol, in de varian- ten ananas en rum. De ana- nasrol bevat sinaasappel- likeur en is gegameerd met geschaafde amandelen. In de rurnrol zitten rum en noga. Speciaal voor kinderen is er Buko kindersmeerkaas: een gesmolten kaas met extra lactose (melksuiker) voor een lekker zachte kaas- smaak. De kaas is verpakt in een handige tube. Natuurlijk mogen ook de wat meer bekende Deense kazen als Blue Castello en White Castello niet ontbre- ken. De eerste kaas is pittig van srnaak en kan het beste als een van de laatste kazen gegeten worden. White Cas tello is zachter en wat romi- ger van smaak. Lekker vers brood erbij Bij een kaasplateau presen- teert u bijvoorbeeld toastjes en lekker versgebakken brood. Denk dan eens aan zuurstofarm verpakte brood- soorten. Bij AH is de keuze groot. Doordat er zuurstof aan de verpakking is ont- trokken en koolzuur toege- voegd, blijft het voorgebak- ken brood ca. 8 weken goed. U kunt dus een ruime voor- raad in huis halen. En op het moment dat u vers brood nodig heeft, bakt u deze broodsoorten af en kunt u ze knapperig en warm serve- ren. Na opening van de ver pakking kan het brood ook prima ingevroren worden. Verpak het niet gebruikte brood in diepvriesbestendige zakjes en vries het in. De ontdooitijd bedraagt ca. 2 uur per verpakking. Het ingevroren brood blijft ca. 8 weken goed. De baktijd en oventemperatuur staan dui- delijk op de verpakking vermeld. Behalve het bekende stok- brood en pistolets heeft AH keuze uit o.a. Franse en kali aanse broodspecialiteiten zoals croissants, ciabatta. foccacia en pane con noci. AllerHande 33 Daar is geen woord frans bij. Bulgaarse wijnen steken in kwaliteit inderdaad alle andere naar de kroon. Neem deze elegante witte Slavyantsi Chardonnay: droog, veel fruit en fraai in balans. Of die prachtige rode Cabernet Sauvignon uit Plovdiv met z'n duidelijke zwarte- bessen aroma: krachtig, droog en toch mooi soepel. H Nu al op dronk, maar ook goed om nog een aantal jaren te rijpen. En dat voor zo weinig geld. Bulgaarse wijn. In alles gemaakt om van te genieten!

Allerhande | 1996 | | pagina 33