jj|g|| Zo Organiseert U een Perfect Buitenbuffet Een leuk aangekleed buffet vol heerlijkheden is in feite niet meer werk dan een uitgebreid etentje aan tafel. Het vereist echter wel een goede planning en voorbereiding. Uitgebreid buffet yoor acht personen egin op een rustig moment met de voorbereidingen. Noteer hoeveel gas- ten er komen en welke gerechten u wilt maken. Houd hierbij ook rekening met de ruimte in de koelkast en de manier waarop sommige gerechten verwarmd moeten wor- den. En profiteer van het mooie zomerweer, dan hebben uw gasten meer zin in koude gerechten en hapjes. Opbouw van de buffettafel Trek ook tijd uit voor de opbouw van de buffettafel. Schuif een tuintafel tegen een muur of maak een tafel van een grote plank of deur op twee stevige schragen. Een behangtafel bijvoorbeeld is ook om te bou- wen tot een luxe buffettafel. Met een laag bankje of bijvoorbeeld groentekistjes maakt u een verhoging op de buffettafel. Drapeer er (papieren) tafelkleden over. Een grote vaas met bloemen op de verhoging zorgt voor een feestelijke sfeer. Ook de borden, het bestek en de servetten kunt u al klaarzetten. Plaats de borden aan het begin van het buffet (links) en het bestek en de servetten aan het einde (rechts). U kunt het bestek in de servet ten wikkelen en in decoratieve potten zetten. Zorg ook voor voldoende opschepbestek. In het midden van de tafel zet u de gerechten neer. Begin met de gerechten die u als 'voor- ROBUUST, SIERLIJK GLASWERK Als u een buitenbuffet organiseert, gaat ook het servies mee naar buiten. Wat is er dan leuker om een glasservies te gebruiken dat echt bij zo'n buitenbuffet past? AH heeft daarom speciaal voor u een schitterend glas servies ingekocht. Diverse kannen, wijngla- zen en sapglazen van gekleurd glas. Het ste vige glas is aquablauw of appelgroen getint met grove ribbels, wat het een robuuste, maar toch sierlijke uitstraling geeft. De prijzen zijn vanaf 9,95 voor de kannen en vanaf 2,95 voor de glazen. Zolang de voorraad strekt. 3)®® afje' wilt presenteren, bijvoorbeeld de tapas. Zet daamaast de salades, de Amerikaanse beenham met saus en de quiches en daar- naast het plateau met kazen. Tussenin kunt u dan de sandwiches (verdeeld over een paar schalen) zetten. Zorg ook voor een flinke mand met knapperig brood. Heerlijk met (kruiden)boter of een paar druppels olijfolie. Zorg voor een rechaud waarop de warme gerechten gezet kunnen worden (denk aan een verlengsnoer). Zet tot slot, als het kan, een aparte tafel neer voor de drankjes en de glazen. De buffetgerechten die AllerHande u presenteert zijn voor acht personen. Wat drinict u erbij? Bij deze zomerse buffetgerechten past een frisse, sappige wijn die koel geschonken wordt. Dat kan wit, rose en zelfs rood zijn. Voor wit en rose geldt dat de wijn geurig en aromatisch moet zijn. De rode wijn zal juist lekker licht en fruitig moeten smaken. Kies er een die koel geschonken kan worden. Een aantal suggesties: Witte wijn: Sauvignon, Riesling d'Alsace, Muller-Thurgau uit Franken Serveertemperatuur: 10 a 12 °C Rose: Navarra, Tavel Serveertemperatuur: 10 a 12 °C Rode wijn: Beaujolais Villages, Fortant Cabernet Sauvignon, Pinot Noir d'Alsace, Lambrusco Serveertemperatuur: 15 a 16 °C Bij een buitenbuffet kunt u natuurlijk behalve een koel glas wijn ook een heerlijk ffis zomerbiertje drinken. Heel licht en fris zijn bieren als witbier, frambozenbier en kriekbier. Daarnaast zijn er ook bieren die speciaal voor de zomer worden gebrouwen: Grolsch Zomergoudbier, Amstel Zomer- gerstbier en Alfa Midzomerbier. 16 AllerHande

Allerhande | 1996 | | pagina 16