Vraag antwoord AllerHande KLANTENSERVICE Wat is marlijn voor vis? Sinds enige tijd heeft u marlijnfilet in 't assortiment. Wat voor vissoort is dit en waar komt hij vandaan? Mew. s. te B. Marlijn wordt gevangen in het Caribisch gebied, in de buurt van Trinidad. Het is een zoutwatervis. Met zijn spitse kop lijkt hij uiterlijk wel wat op een zwaardvis. Het visvlees is stevig en zachtroze van kleur, maar minder roze dan die van zalm. Gerookte marlijnfilet kunt u op dezelfde manier gebruiken als gerookte zalmfilet, bijvoorbeeld als voorgerecht, onderdeel van een salade of op toast bij een drankje. Hoe kan het dat een ei soms twee dooiers heeft? Ik had laatst een paar eieren met twee dooiers in 'n doos. Erg lastig als je gevulde eieren wilt maken. Kan dit op de verpakking worden gezet? Mevr. B. te V. De eierstok van een kip lijkt een beetje op een druiventros. De follikels (dooiers in aanleg) zitten als een trosje bijeen. Per keer laat een follikel los en dit wordt een ei. Wanneer twee follikels tegelijk losla- ten, waaromheen dan de schil wordt ge- vormd, ontstaat er een ei met twee dooi ers. Het is een toevalstreffer die zich af en toe bij elke kip voor kan doen. Bovendien komt het vaker voor bij wat oudere kip- pen en grote eieren, de zogenaamde 'eentjes' en vanaf de 'tweetjes' komt het af en toe voor. Eieren worden altijd geschouwd, waarbij de eieren met een dubbele dooier worden uitgesorteerd, maar tijdens het schouwen van een vers ei is de dooier met altijd even goed zicht- baar. Omdat het niet uitgesloten is, dat er een ei met een dubbele dooier in de eierdoos zit, kan dit niet op de verpak king worden vermeld. Kunnen vleeswaren worden inqevroren? Ook al ben ik alleen, toch heb ik graag wat variatie in vleeswaren in huis. Omdat ik me kan voorstellen dat 50 gram misschien niet de moeite is om af te snijden, koop ik meestal 100 gram Hausmacher, ham e.d. Kan ik nu de helft invriezen? Mew. T. re S. UITLOTING CEEHORN OBLIGATIES Ceehorn deelt mede dat er in mei 1996 weer een uitloting heeft plaatsgevonden van de 8 - 1212% obligaties 1972 per 1978/1998. Bij het ter perse gaan van deze AllerHande was het resultaat van deze negentiende uitloting nog niet bekend, maar dit is wel vermeld op de raambiljetten die u per I juli in de Albert Heijn-winkels aantreft. De uitgelote obli gaties van 100.- en 1.000,- nominaal, voorzien van alle nog niet verschenen coupons, zijn a 110% aflosbaar op I |uli 1996 en betaalbaar bij de hoofd- kantoren van de ABN-AMRO Bank te Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Zaandam en op het kan- toor van Ceehorn, Westzijde 37, 1506 EB (m i.v. 15 IuIiProvincialeweg II, 1506 MA) in Zaandam. De uitgelote obligaties kunnen tevens, tegen afgifte van een ontvangstbewijs, worden ingeleverd bij alle win- kels van Albert Heijn. Van de in voorafgaande jaren uitgelote obligaties zijn nog niet alle stukken ter verzilvering aangeboden. Bij de kassa s kunt u een nummeropgave krijgen van alle tot en met heden uitgelote obligaties. Wilt u meer weten over producten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfsleiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Ook kunt u met vragen terecht bij de AH-Servicelijn (06-0305). Vleeswaren, dus ook Hausmacher en ham, kunnen heel goed wor den ingevroren. Als u voor het invriezen tussen de plakjes een velletje cellofaan of boterhampa- pier legt, kunt u er later precies het aantal plakjes uithalen, dat u die dag wilt gebruiken. Eenmaal ontdooide vleeswaren moeten echter wel nog dezelfde dag wor den gegeten. Afgezien van het feit dat vleeswa ren zich zeer goed lenen voor invriezen, maken wij u erop attent dat u bij de bedieningsafdeling om elke gewenste hoeveelheid kunt vragen. Als u 50 gram vlees waren wilt hebben, dan is dat geen enkel probleem. i Waartoe dient het plastic rondje in de verpakking van de Perla koffiebonen? Toen ik laatst een pak Perla koffiebo nen openknipte, kwam ik een plastic rondje tegen, ongeveer zo groot als een stuiver. Waartoe dient dit rondje? Mevr. W. te B. Tijdens het branden van de koffiebonen komen gassen vrij. Een ventiel (het plas tic rondje) zorgt ervoor dat eventueel nog aanwezig gas kan ontsnappen. De koffie blijft ondanks dit ventiel vers, want het ventiel werkt alleen van binnen naar bui- ten en niet andersom. 'Bevat de AH Pannenkoekmix Meerqranen koemelkeiwit? V- Omdat ik voor mijn zoontje met een koemelkeiwit-allergie pannenkoe- ken wil bakken, zou ik graag van u wil- len weten of ik de AH Pannenkoekmix Meergranen kan gebruiken. Mew. T. te o. De AH Pannenkoekmix en AH Pannen koekmix Meergranen bevatten geen koe- melkeiwit. Dus u kunt deze mixen rustig gebruiken samen met sojamelk. Pannen- koeken worden ook wel met water be- reid. AllerHande 71

Allerhande | 1996 | | pagina 71