Gladde huid? Scheren! AllerHande TIPS VOOR PERSOONLIJKE VERZORCINC Scheerschuim, -creme, -gel of -zeep heeft tot doel de haartjes zachter te maken, zodat ze makkelij- ker te verwijderen zijn. Daarom is het aan te raden om na het inzepen van de huid heel even te wachten, zodat het pro duct optimaal z'n werk kan doen. Bij AH vindt u onder andere: AH Scheer schuim en -gel, Euro- shopper Scheerschuim, Gillette Scheerschuim en -gel en De Vergulde Hand Scheercreme en -schuim. Overigens is het goed om 's morgens na het op- staan even te wachten met scheren; dan hebben de haartjes de tijd om rechtop te gaan staan en krijgt het scheermesje er beter vat op. Mesjes met iets extra's Echt zachtzinnig is het natuurlijk niet, met een mesje over de huid schrapen. De kans op een schraal gevoel, roodheid of kleine wondjes wordt kleiner door het mesje Ook vrouwen willen een gladde huid Benen, oksels en bikinilijn... Voor veel vrouwen is de zomer het seizoen om ook aan een gladde huid te werken. Er zijn diverse ontharingsmethodes; van harsen tot epileren. De snelste manier is scheren met een mesje. Toen uit onderzoek bleek dat nogal wat vrouwen de mesjes van (hun) mannen gebruik- ten, kwamen Cillette en Wilkinson op het idee speciale 'vrouwen-mesjes' te ontwikkelen: de Cillette Sensor Excel for Women en de Wilk inson Lady Protector. Bij AH zijn beide scheer- systemen verkrijgbaar. Van Veet is ook ontharingscreme verkrijgbaar. met de groeirichting van de haartjes rnee over de huid te halen. Bewaar de haartjes op de bovenlip en kin voor het laatst; die zijn het meest stug. Zo krijgen ze wat meer tijd om zacht te worden. Van groot belang ten slotte is een scherp mesje. Bij AH vindt u onder meer mes jes van Euroshopper in twee variaties: gewone en met een glijstripje. Zo'n strip zorgt ervoor dat het mesje makkelijker over de huid glijdt. Daarnaast zijn er mesjes te koop van Gillette (Sensor en Sensor Excel) en van Wilk inson (Protector Metal). Ook zijn er 'wegwerp- scheersystemen' verkrijgbaar van Wilkinson en Gillette. Geurige verzorginq: aftershave Tot slot de aftershave. Die sluit de porien weer, geeft een tintelend gevoel en een frisse geur. Er zijn aftershave lotions (Nivea, Axe, Gillette, Vogue en Arnando). Lotions werken heel verfrissend, maar zijn door het hoge alcoholgehalte meestal minder geschikt voor de gevoelige huid. Er zijn ook aftershave balsems (Gillette, Denim, Nivea). Balsems bevatten geen of weinig alcohol, maar wel veel verzorgende ingredienten. Daarnaast zijn er nog de aftershave gels (Axe, Gillette, Denim). Gels verkoelen de gevoelige huid en nernen het branderige gevoel weg. stuk hoger. Baardharen groeien gemiddeld een centi meter per maand. Dat betekent dat de meeste mannen in hun leven gemiddeld zeven meter baardhaar afscheren. Maar liefst 53% van alle zich scherende mannen doet dat 'nat', dat wil zeggen: met scheer- zeep en een mesje. In de leeftijdsgroep van 15 tot 34 jaar ligt dat percentage nog een AllerHande 69

Allerhande | 1996 | | pagina 69