<n> Alle Specerijen in Een Onlangs Verschenen Bananen om te Barken All-spice (alle specerijen) is de Engelse naam voor pimentpoeder, een specerij die veel in de Caribische keuken wordt gebraikt. De Engelsen hebben pimentpoeder deze naam all-spice niet voor niets gegeven. Deze specerij heeft namelijk een bij- zonder sterke gemengde geur, die doet denken aan kruidnagels, noot- muskaat en kaneelpoeder. Piment poeder is afkomstig van de onrijpe gedroogde vmcht van de pirnent- boorn; een boom die groeit in het Caribisch gebied, Honduras en Mexico. Pimentpoeder wordt vooral gebruikt voor het op smaak brengen van sauzen en marinades. Bij AH is pirnent in poedervorm verkrijgbaar. PEPERBLOEMEN Maak eens een mooie garnering van Spaanse pepers. Snijd de pepers in smalle reepjes, tot net aan het steeltje en schraap voorzichtig de pitjes eruit. Leg de pepers in ijskoud water, zo ontstaan binnen enkele uren mooie peperbloemen. Titel: De Caribische keuken; door Pamela Lalbachan Uitgeverij: Uitgeverij BZZToH Prijs: 39,50; ISBN: 90-5501-292-0 Het boek 'De Caribische keuken' geeft u meer dan 250 verrukke- lijke exotische recepten. U treft natuurlijk voor-, hoofd- en nage- rechten aan, maar daamaast ook bijgerechten, sauzen, broodjes, suikergoed en dranken. Behalve een kookboek is 'De Caribische keuken' ook een boek vol historische details en achtergronden van gerechten en het Caribisch gebied. Het boek is verkrijgbaar bij de boekhandel. De 'gewone' banaan is in Nederland het bekendst. Deze banaan kan zo als fruit wor- den gegeten, maar ook worden gebakken of verwerkt in gerechten. In de Caribische keu ken worden voor de verwerking in gerech ten meestal bakbananen gebruikt. Deze bananen kunnen niet als fruit worden gege ten, maar uitsluitend gekookt of gebakken worden geserveerd. Bakbananen zijn meestal iets dikker dan gewone bananen en ze bevatten meer zetmeel en minder suiker. Bakbananen zijn verkrijgbaar in de grotere AH-winkels. SNELLE DRESSING Een makkelijke manier om dressing te 'kloppen': doe de ingredienten in een leeg en schoongemaakt (jam)potje. Deksel stevig erop draaien, even goed schudden en klaar is uw dressing.

Allerhande | 1996 | | pagina 57