<n> Geef uw Party Sfeer Uw Tafel Zonnig Aangekleed Wat zijn Sugar Snaps? MET ExOTISCHE PlANTEN Een rubriek vol ideeen en tips voor alle gemak in de keuken. AIs u een Caribische maaltijd serveert, is het leuk om ook de tafel in zuidelijke sferen aan te kleden. Dat effect bereikt u snel met de exotische Duni tafellakens en servetten die bij uw AH-winkel verkrijgbaar zijn. Het tafel- laken is zonnig geel met een rand van cactus- sen {f 6,95). Daarbij geven de servetten (20 stuks, 3,50) in vijf verschillende dessins een extra exotisch accent. MEER SMAAK Papaja en passievruchten zijn heerlijke tropische fruitsoorten. De smaak komt nog beter tot z'n recht als u het vruchtvlees besprenkelt met wat citroensap. Uw Caribische party (zie ook bladzijde 44) krijgt nog meer sfeer en gezelligheid als u de ruimte binnen of het terras of balkon buiten 'versiert' met toepasselijke planten. Zet bij- voorbeeld enkele cactussen of vetplantjes in oude terracotta of felgekleurde potjes op tafel en plaats een of meer mooie kokospal- men of bananenplanten. Deze exotische planten zijn verkrijgbaar bij AH-winkels met een bloemen- of plantenafdeling. KNOFLOOK FRUITEN Als u de bereiding van een gerecht begint met het fruiten van een geperst teen- tje knoflook, doe dit dan op een laag tot halfhoog vuur. Zo voorkomt u dat de knoflook bruin wordt en een iets bittere smaak krijgt. KROKANTE PATAT Maakt u wel eens zelf frites van verse aardappels? Wentel de rauwe aardappelstaafjes dan voor het frituren eens door een laagje bloem. Zo worden de frites extra krokant. Sugar snaps zijn groene peulen die qua uiterlijk lijken op peultjes. maar dan iets dikker. De smaak van sugar snaps doet denken aan een combinatie van peultjes en doperwten. Sugar snaps moeten voor consumptie ca. 8 a 10 minuten worden gekookt in weinig water met zout naar smaak. U kunt ze als losse groente eten, maar ook verwerken in bij- voorbeeld salades, soepen en groenteschotels. AH verkoopt de sugar snaps los op de groenteafdeling. 56 AllerHande

Allerhande | 1996 | | pagina 56