ZOMERSE Chardonnay UIT de Ardeche u D A In de hele wereld wordt wijn van de chardonnaydruif gemaakt, maar dat betekent geenszms dat die Chardonnays ook allemaal hetzelfde smaken. De Chardonnay die nu bij AH de Wijn van de maand is smaakt fris, fruitig en boterzacht. De wijn van f Wijn d e maand DE MAAND IN HET KORT "HARDONNM e chardonnay is geliefd bij de wijnboer. de wijnmaker en de wijndrinker. Deze druivensoort, die vooral bekend is omdat hij de basis is van witte Bourgognes, groeit op aller- lei bodems en in uiteenlopende klimaten. Bovendien kunnen er wijnen in verschillen- de stijlen van worden gemaakt, van vol en kruidig tot fris-fruitig en elegant. Appels, ananas en roomboter In de Ardeche worden, grofweg gezegd, twee types Chardonnay geproduceerd. De een is een wijn waarin vooral noten, toast en vanille zijn te proeven. Bij het andere type ligt het accent op het frisse fruit. De 'Wijn van de maand' is zo'n ffis-fruitige Chardon nay. U hoeft maar even aan de wijn te ruiken orn groene appels, verse ananas en citrus- zuurtjes te ontdekken. Neemt u een slokje, dan zijn het vooral de aroma's van rijpe. zoete ananas, zachtzure appels en het zilte van laurier die opvallen. Hoewel deze zomerse wijn uitgesproken fris en droog smaakt, komt hij rond en romig over. Bij vis, salades en zachtzure kaasjes De Chardonnay komt het best tot z'n recht als u hem gekoeld, maar vooral niet te koud drinkt. Als u de fles een uur voor gebruik in de koelkast zet, heeft hij de juiste tempera- tuur. Het is een ideale wijn orn als aperitief, zomaar zonder iets erbij of op een feestje te schenken. Met een blokje kaas? Kies soorten die pittig en zachtzuur smaken, zoals feta en (Hollandse) geitenkaas. De wijn doet't ook prima aan tafel. Bijvoor- beeld bij niet al te zware visgerechten. Denk aan gepocheerde tong met asperges en een witte-wijnsaus of een kabeljauwschotel met courgette en gekookte krielaardappeltjes. Ook bij salades met peultjes, (gele) paprika, kikkererwten, noten, stukjes vis of kipfilet past hij uitstekend. Goede cepagewijnen uit de Ardeche De Chardonnay is een Vin de Pays. Het is een zogenaantde cepage. Dat wil zeggen dat de wijn van een druivensoort is gemaakt. In tegenstelling tot andere wijnstreken waar vaak meerdere druivensoorten in een wijn Naarn: Chardonnay Vin de Pays des Comtes Rhodaniens 1995 Smaak: Fris, fruitig (groene appels en ananas), zacht (boter) Serveertemperatuur: 10 °C Lekker bij: Kabeljauw en andere witte vis, gerookte zalm, salades met kipfilet. feta en Hollandse geitenkaas Op dronkNu Verkrijgbaar: Zolang de voorraad strekt Prij s6.95 worden gecombineerd, kiezen veel wijnma- kers in de Ardeche voor de cepages. Naast de chardonnay voor de witte wijnen, worden er ook rode cepagewijnen van onder andere de cabernet-sauvignon, merlot. syrah. gamay en pinot noir gemaakt. AllerHande 53

Allerhande | 1996 | | pagina 53