NEEM ZELF EEN KIJKJE ACHTER DE SCHERMEN! U kunt zelf controleren hoe AH achter de schermen omgaat met aardappels, groente en fruit. AllerHande organiseert voor twintig lezers een excursie langs verschillende leveranciers. Bent u geinteresseerd? Stuur dan voor 20 juli 1996 een brief- of ansichtkaartje met uw naam, adres en telefoonnummer naar: Redactie AllerHande, Postbus 9300, I 180 MH Amstelveen onder vermelding van 'Excursie AGF'. Aan de excursie wordt later in AllerHande een artikel gewijd. Mensen die ingeloot worden, krijgen persooniijk bericht. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. geregistreerd. Dit hele pro- ces van gecontroleerde teelt wordt bij AH aangeduid met de term 'Aarde en Waarde'. Een van de vruchten die AH (en het milieu) de afgelopen jaren van deze aanpak heeft rnogen plukken is dat het gebruik van bestrijdings- middelen met maar liefst vijftig procent is afgeno- men! Omdat u als klant het hele jaar door wilt kunnen kie- zen uit een groot assorti- ment groente, fruit en aard appels, werkt AH ook samen met boeren en telers in het buitenland. Zo kornen de sperziebonen niet alleen uit Nederland, maar als het hier te koud is ook uit Egypte, Senegal, Italie en Spanje. In alle gevallen wordt gebruik gemaakt van Nederlandse rassen. En voordat er maar een zaadje de grond ingaat, heeft AH samen met de telersorganisaties gezorgd voor de beste voorwaarden. Dit rechtstreekse contact zorgt ervoor dat de produc- ten niet anoniem worden aangeleverd. Ook de buiten- landse leveranciers telen bewust en gemotiveerd voor AH en dus voor u. De leve ring verloopt via recht streekse lijnen, waardoor de producten zo snel mogelijk in de winkel liggen en er geen tijdverslindende scha- kels tussen zitten. De telers zorgen uiteindelijk voor het beste en het lekker- GOUDEN AARDAPPEL 1996 VOOR AH Vanwege de bijzondere aandacht die Albert Heijn heeft besteed aan de verkoop van producten van de biolo- gische landbouw, heeft AH eerder dit jaar de Gouden Aardappel ontvangen. De Gouden Aardappel wordt toegekend door de Stichting Biologica, de landelijke organisatie voor biologische landbouw en handel. De jury bestond uit vertegenwoordigers van biologische telers en handelaren onder voorzitterschap van Ria Beckers, die de trofee uitreikte aan Ge Happe, categorymanager groente en fruit van AH. ste. Ze staan als het ware met hun producten op en gaan ermee naar bed. En omdat zij exclusief aan AH leveren is de betrokkenheid extra groot. De laatste kwaliteits- CONTROLE DOET U ZELF Hoe ver de liefde van de rneeste telers, boeren en andere vakspecialisten voor al wat groeit en bloeit ook gaat, controle is en blijft noodzakelijk. Boeren en telers krijgen geregeld bezoek van professionele teeltbegeleiders, die de gewassen op het veld en de registraties beoordelen. De bereikte resultaten van gecontroleerde teelt voor het milieu worden besproken met maatschappelijke orga- nisaties. Ook na de oogst worden groente en fruit met veel zorg en toewijding omringd. Zo zorgen de vrachtwagenchauffeurs die exclusief voor AH rij- den voor snel en nauwge- zet transport tussen leveranciers en distribu- tiecentra. Elk product reist onder de omstandig- heden (verpakking en temperatuur) die voor dat product ideaal zijn. Het winkelpersoneel zorgt er ten slotte voor dat groen te, fruit en aardappels op de groenteafdeling de juiste behandeling krij gen. Zodat u uiteindelijk zelf de reeks van kwali- teitscontroles kunt afslui- ten: u besluit immers zelf of een product aan uw persoonlijke kwaliteitsei- sen voldoet en of het in uw boodschappentas mee naar huis mag. AllerHande 25

Allerhande | 1996 | | pagina 25