AH 's ■Hi Met een assortiment van ruim 300 soorten groente, fruit en aardappels mag AH zich met recht groente- en fruitspecialist noemen. Maar ook de lekkerste en beste groente en fruitspecialist! AH werkt rechtstreeks samen met boeren, telers en andere vakspecialisten en houdt continu de vinger aan de pols. Daardoor is alle groente en fruit niet alleen gegarandeerd van de hoogste kwaliteit, maar ook altijd fris, vers en lekker. I roente en fruit zijn I producten van de natuur die veel ^^^H aandacht vergen. Het telen is een arbeidsinten- sieve aangelegenheid waar- bij niets aan het toeval wordt overgelaten. U moet er immers dagelijks van op aan kunnen dat de keus groot en de kwaliteit uitste- kend is. En dat het gehele jaar door. Omdat AH niet graag wordt verrast door wisselende kwaliteit, hoe- veelheid en keus, en het milieu ook niet uit het oog wordt verloren, worden alle aardappel-, groente en ffuit- soorten van begin tot eind in de gaten gehouden. Want wat Moeder Aarde ons voor- schotelt verdient aandacht en respect. Aarde en Waarde: 24 AllerHande Het lekkerste en het beste AH geeft veel ruimte aan de mensen die nauw betrokken zijn bij alles wat van het land komt. Groente en fruit telen blijft immers mensen- werk. De boeren, telers, plantenveredelaars, leelt- technici en andere vakspe- cialisten hebben de kennis in huis om de lekkerste en beste groente- en fruitsoor- ten te produceren. In geza- menlijk overleg bepalen AH en de leveranciers onder andere teeltlocatie, ras- keuze, oogstmoment, ver- pakkingswijze en vervoers- temperatuur. Bijvoorbeeld de plaats waar een gewas wordt verbouwd. Zo wordt andijvie bijvoorbeeld in Noord-Friesland geteeld, waar ook in de zomer de frisse Waddenzeewind waait. Bospeen daarentegen gedijt beter in het zuiden van het land, waar grond- Snel van het land naar de winkel AH streeft emaar de natuur haar werk te laten doen en in principe zonder bestrij- dingsmiddelen tot het beste resultaat te komen. Als het gebruik onvermijdelijk is, wordt ervoor gezorgd dat de dosering minimaal en be slist niet meer dan strikt noodzakelijk is. Bovendien worden deze gegevens vast- gelegd in een logboek waar- in ook allerlei andere milieugegevens worden soort en klimaat meewerken aan een optimale kwaliteit van dit specifieke product. Omdat AH zich verantwoor- delijk voelt voor de kwaliteit van het product als het een- maal in de winkel ligt, blijft AH ook in het traject dat eraan voorafgaat over de schouder van de teler mee kijken.

Allerhande | 1996 | | pagina 24