De hele dag lekker fris met deo's I 7 AllerHande Je gebruikt hem bijna elke dag, zonder er verder bij stil te staan: deodorant voor een 'fris gevoel'. Maar, wat is deodorant eigen- lijk, wat doet hij precies en welke soorten zijn er verkrijgbaar bij AH? TIPS VOOR PERSOONLIJKE VERZORCINC A1 is transpiratie niet altijd even prettig, het heeft wel degelijk een functie. Bij warmte of inspan- ning gaat u transpireren. Het transpiratievocht verdampt en koelt op deze manier de huid en de daaronder liggende bloedvaten af. Transpireren is dus het koelsysteem van het lichaam. Daarnaast worden met het transpiratievocht afvalstoffen, zout en vuil verwijderd. Per dag verliezen we gemiddeld een liter vocht! Als het buiten warm is, of als u een grote lichame- lijke inspanning moet verrichten (bijvoorbeeld sporten) kan die hoeveelheid zelfs verdubbelen. Maar ook het eten van gekruide gerechten en het drinken van koffie en alcohol of bepaalde erno- ties, zoals spanningen hebben invloed: ze versnel- len de stofwisseling en ver- hogen de afscheiding van transpiratievocht. dubbele functie: Ze remmen de groei van bacte- rien en maskeren de transpiratiegeur door mid- del van parfum. Deodorant is er in verschillende vormen: als stick, roller, verstuiver of spray. De werking van al deze deo's is hetzelfde, de keuze is dus heel persoonlijk. Uitgebreid assortiment Bij AH heeft u een ruime keuze uit verschillende soorten deodorants. Zo zijn er deo's met een mild, maar niet overheersend parfum, die u een fris gevoel geven zoals Nivea, AH Dubbelfunctie Puur transpiratievocht be- staat voor 99% uit water en is praktisch reukloos. Pas wan- neer bacterien het vocht gaan ontbinden, ontstaat een on- aangename transpiratiegeur. Om dat te voorkomen ge bruikt u een deodorant. Deo dorants hebben meestal een Na het ontharen Omdat de meeste deodorants wat alcohol bevatten, kunt u beter niet meteen na het ontharen deze deo's gebruiken. Dat kan namelijk irritatie opleveren. Er zijn echter ook speciale deo's die zo zacht van samenstelling zijn (o.a. zonder alcohol), datze meteen na het ontharen gebruikt kunnen worden zonder de huid te irriteren. Bij AH zijn dat Nivea Lotion, Fa Deo Balsam, Sanex en Infasil. Deodorant, Fa, Odorex en Vaseline Deo. Een ongeparfu- meerde deo is ideaal als u wilt voorkomen dat de geur zich mengt met die van uw eau de toilette, aftershave of parfum, of als u overgevoelig reageert op parfumstoffen. Ongeparfu- rneerde deodorants zijn bij AH verkrijgbaar van o.a. Sanex, Infasil en 8x4. Wilt u de zeker- heid dat u een hele dag lang fris blijft, dan kunt u kiezen voor een deodorant met een 24 uur-actief-sys- teem, bijvoorbeeld 8x4 en Rexona 24h Intensief Deo. Speciaal voor rnannen zijn er deo's van Axe, 8x4 For Men, Vogue Homme en Rexona For Men. PARFUM-DEO'S Binnen het deodorant-assortiment nemen de parfum-deo's een aparte plaats in. Deze deo's zijn zo rijk geparfumeerd dat een apart parfum of eau de toilette niet meer nodig is. Bij AH vindt u bijvoor beeld Vogue Femme en Limara. Beide merken hebben vijf verschillende geuren, die u kunt uitkiezen bij uw stemming of het moment van de dag. En natuurlijk zorgen ook de parfum-deo's ervoor dat u zich de hele dag fris voelt. AllerHande 85

Allerhande | 1996 | | pagina 85