Zo Viert U Optimaal Feest! Vaderdagidee Handige Pan: Aspergepan «H> FRIS IN DRANKJES Leg een blok ijs of ijsblokjes in een stevige doek en sla het ijs voorzichtig op een houten plank met een hamer tot schilfers. Doe deze schilfers in een glas en schenk er bijvoorbeeld limonade op; een lekkere verfrissing voor warme dagen. Er zijn weer volop eindexamenfees- ten. En dat gaat natuurlijk gepaard met lekkere ffisse drankjes en bijbe- horende hapjes. Hoe pak je dat nou snel en makkelijk aan? Want je weet nooit helemaal zeker hoeveel men- sen er langskomen om je te felicite- ren en op welk moment. Dan is het handig om snel-klaar-hapjes achter de hand te hebben die binnen een mum van tijd op tafel staan. Drank jes vormen weinig problemen. Met een goed gevulde koelkast staat u nooit voor verrassingen. Wat kleine tips voor makkelijke hapjes: een schaal met kruidige plakjes cerve- laatworst, blokjes kaas, plakken geu- rige leverworst (met mosterd) en rauwkost doet het altijd goed. Even- als gefrituurde knapperige loempi- aatjes, vlammetjes, bitterballen enz. Die kun je op voorraad in de diep- vries bewaren. Ten slotte: zorg voor voldoende gla- zen (gebruik bijvoorbeeld handige plastic glaasjes) en servetten. LUCHTIG GEBAK Bakt u graag cake of taartbodems van biscuitdeeg? Zeef dan altijd de bloem voordat u het verder gaat verwerken. U krijgt dan mooi luchtig gebak. SNEL KOKEND Heeft u een waterkoker? Gebruik deze dan eens tijdens het koken als u haast heeft. Breng het water aan de kook in de waterkoker en schenk dit in een pan. Ga verder te werk zoals u gewend bent, of zoals in het recept wordt aangegeven. U bespaart zo al snel enkele minuten. Laat vader de bloemetjes eens buiten zetten en geef op vaderdag buitenbloemen cadeau. AH heeft diverse bollenpakketten en zaadjes voor bloemen en planten die het heel goed doen in de tuin, maar ook in potten op bij voorbeeld terras of balkon. Bloemen groeien zeker goed in potten, maar ook diverse groenten (bijvoorbeeld tomaten, paprika's en radijsjes) kunt u kweken in potten; leuk voor vaders zonder tuin, maar met balkon. Een superhandige pan om asperges in te koken is de aspergepan. Deze pannen zijn smal en hoog en bevat- ten een mandje met handvat waar de asperges rechtop ingezet worden. Hierdoor kunnen de tere punten van de asperges 'boven water' blijven en koken daardoor niet overgaar. Het verdient aanbeveling de asperges in bosjes bij elkaar gebonden te koken. Aspergepannen zijn verkrijgbaar in verschillende prijsklassen bij goed gesorteerde zaken voor huishoude- lijke artikelen. AllerHande 73

Allerhande | 1996 | | pagina 73