KEUKENGEHEIh Tuinbonen Dubbeldoppen Onlangs Verschenen Afstoffen voor het Barken? Een rubriek vol ideeen en tips voor alle gemak in de keuken. ^sP00^ Ze zijn er weer volop: verse tuinbonen. Om tuinbonen te doppen opent u de peul langs de middennaad. Duw de bonen met uw duim uit de peul (1). De oude, grotere tuin bonen zijn vaak iets bitter door het wat stug- gere velletje. Door dit velletje eraf te halen verdwijnt die bittere smaak. Dit zoge- naamde dubbeldoppen gaat het best als u de bonen na het doppen ca. 1 minuut onder- dompelt in kokend water. Het stugge velle tje laat dan los, zodat u het makkelijk eraf kunt trekken (2). Kook daarna de tuinbonen in ruim water met een scheutje melk (om ze mooi blank te houden) en wat bonenkruid in ca. 15 a 30 minuten, afhankelijk van de grootte van de bonen, gaar. Titel: Paspoort voor haastige koks; door Sonja van de Rhoer Uitgeverij: Uitgeverij Van Dishoeck Prijs: 10,00 ISBN: 90-269-3528-5 Voor haastige koks, ofwel mensen met een drukbezette dag, biedt 'Paspoort voor haastige koks' uitkomst. In dit kleine, overzichtelijke kookboekje (dat u makkelijk in uw handtas of jaszak meeneemt) staan tal van recepten die binnen twintig minuten te bereiden zijn. Op de linkerpagina staat het recept, op de rechterpagina 'n boodschappenlijstje met de benodigde ingredienten. Het boekje is verkrijgbaar bij de boekhandel. WIJN IN BLOKJES Vries eens wijn in als ijsblokjes, deze wijnijsblokjes kunt u toevoegen aan jus of saus. Zo heeft u altijd een smaakmaker in gepaste hoeveelheden in voorraad. HAPJE OF TUSSENDOORTJE Heeft u pannenkoeken gegeten, maar zijn ze niet allemaal opgegaan? Bewaar ze dan om later als hapje of tussendoortje te serveren. Kinderen zijn er dol op. Besmeer de koude pannenkoeken bijvoorbeeld met appelstroop en beleg ze met stukjes appel. Rol de pannenkoek op, snijd deze in stukjes en steek er cocktailprikkers in. We weten allemaal wat afstoffen is, maar afstoffen tijdens het bakken klinkt wat vreemd. Bij het uit- rollen van deeg tot een lap bestuift u eerst het aanrechtblad en de deegroller met bloem om vastkleven van het deeg te voorko- men. Als tijdens het uitrollen te bloem in het deeg komt, kan het deeg droog worden. Daarorn is het aan te raden om de over- tollige bloem met een zachte stoffer, borstel of kwast van het deeg te vegen. Deze han- deling heet afstoffen. 72 AllerHande

Allerhande | 1996 | | pagina 72