EN PlTTIG Ge Rettich zijn terug van weggeweest. En it, want deze lekkere en calorie-arme groenten ten een ereplaatsje op tafel. Nu zijn ze volop verkrijgbaar bij AH. Rettich is familie van de radijs en groeit als een witte, lang- gerekte wortel onder de grond. De smaak lijkt ook op radijs, alleen pittiger, zonder scherp te worden. Rettich is sappig en knap- perig. De wortels zijn meestal zo'n 20 centi meter lang, maar er zijn forse uit- schieters, tot maar liefst een halve meter. In de koelkast kunt u de groente ongeveer een week bewaren. Niet langer, want dan is de kans groot dat het vruchtvlees van rettich zacht wordt. Rettich wordt meestal rauw gegeten. Snijd een centimeter van de bovenkant af, schil de wortel, rnaak hem goed schoon en snijd hem al naar gelang het gebruik in plakjes of in fijne reepjes. U kunt rettich ook (roer)bakken. Lekker als 'bedje' voor bijvoorbeeld bijzonder vlees (zie recept op bladzijde 66). Plakjes rettich zijn heerlijk op de boterham met wat zout en peper, met citroensap of in combi- natie met hartig broodbeleg. Grof geraspt is rettich een pittige smaakma- ker in salades met komkommer, paprika en tomaat. Maak een bijzon der borrelhapje door twee dunne plak jes rettich te presenteren met een plakje kaas ertussen of blokjes rettich met een dipsaus. Hebt u geraspte ret tich over, dan is dat heerlijk door aard- appelpuree of stamppot van rauwe groenten. Voedingswaarde rettich per 100 gram IS kilocalorieen vet 0,1 gram eiwit 0,8 gram koolhydraten 2,9 gram vezels 1,5 gram 62 AllerHande

Allerhande | 1996 | | pagina 62