Geslaagd? Vier het met Bubbels c "Wk De wijn van de m in het kort Bij een echt feest hoort een mousserende wijn. Maar, u kunt het ook omdraaien: schenkt u bub bels, dan wordt het leven vanzelf een feest! aand bubbels hebben iets speciaals. Of het mi de smaak is, het tin- telende gevoel of de sfeer die de wijn met zich meebrengt, zodra de kurk van de fles gaat, wordt de stemming feestelijk, De tijd dat rnous- serende wijn alleen maar Champagne mocht zijn, is allang voorbij. Ook buiten de Champagne worden ver- rukkelijke mousserende wij- nen gemaakt. Bijvoorbeeld deze Chardonnay Brut. Vol, stevig en sappig De mousserende wijn van de maand wordt gemaakt van de chardonnaydruif. Dit is de druivensoort die onder andere voor witte wijnen uit de Bourgogne wordt ge- bruikt. Hij ruikt naar rijpe ananas, abrikoos en boter- babbelaars. De smaak is vol, sappig en een tikkeltje krui- dig. Er zit iets van (hazelj- Naam: Chardonnay Vin Mousseux de Qualite Smaak: vol, stevig en sappig Serveertemperatuur: 7 a 9 °C Lekker bij kaaskoekjes, gerookte amandelen, gestoomde makreel, pate, camembert. Maasdammer en de gerookte kipsalade met pasta en sinaasappel (bladzijde 48) Op dronk: nu Verkrijgbaar: zolang de voorraad strekt Prijs: 8,95 noten in. Het is een stevige wijn met een 'mousse' van veel kleine bubbels. Heerlijk bij pikante hapjes Orndat de wijn zo'n voile, sappige smaak heeft, kan hij goed met smeuige, rornige hapjes worden gecombi- neerd. Prima wijn dus voor een feest. Bijvoorbeeld bij tonijnsalade, een toastje gestoomde makreel, een har- tige kaastaart of een terrine met gerookte kip. Ook bij (licht) pikante oosterse gerechten doet deze Char donnay het prima. Probeer 'm eens bij een sate van kip- penlevertjes of bij een Thaise curry met krab en garnalen. Het ideale glas De bubbels spelen een heel belangrijke rol bij een mous serende wijn. Jammer genoeg hoeft er maar iets te gebeuren of de mousse is verdwenen. Een vettig glas of een te brede kelk kunnen de boosdoeners zijn. Om de bubbels zo lang mogelijk vast te houden, kunt u't beste een smal hoog glas nemen. Gebruik bij het afwassen een klein scheutje afwasmiddel en spoel de gla- zen na met lauwwarm water. Droog ze af met een geurloze theedoek van bij voorkeur linnen om 'stofjes' op het glas te voorkomen. BRUT BETEKENT DROOG De stijl van de smaak van mousserende wijnen wordt altijd op het etiket vermeld. Brut wil zeggen dat het om een droge wijn gaat. Een 'demi-sec' is friszoet en de 'doux' smaakt echt zoet. Staat er extra dry (of extra sec) en dry (of sec) op de fles, dan is de wijn wel droog, maar iets milder dan de brut. AllerHande 59

Allerhande | 1996 | | pagina 59