Toen wij hier nog over de elfstedentocht zaten te dubben, waren de aardappelakkertjes op Malta al groen. Nu nieuwe aardappeis van Malta. Of: hoe buitengewoon lekker iets gewoons kan zijn. Een pas geoogste, nieuwe aardappel is het beste bewijs dat iets gewoons heel lekker kan zijn. Je hoeft je zo'n mooi gaaf, geel knolletje maarvoorde geest te halen en het water loopt je in de mond. Beetje jus of alleen een kluitje boter erop, mis- schien een paar korrels zout en je geniet gegaran- deerd! Helaas moet u nog tot ongeveer half jull wachten tot de eerste nieuwe oogst Hollandse aardappeis worden gerooid. Dat geldt althans voor de Hollandse aardappeis die uit Holland komen. Komen ze dat niet allemaal? Nee. Want om u vroeger te kunnen laten genieten van nieuwe aardappeis laten wij, speciaal voor AH- klanten, aardappeis telen in warme gebieden rond de Middellandse Zee. Of zelfs mid denin de Middellandse Zee, op het eiland Malta. Malta was al in de vorige eeuw beroemd om z'n heerlijke jonge aardappeis. Echte Malta's golden als een delicatesse, waar mensen on- gelooflijk veel geld voor over hadden. Want niet alleen het klimaat op Malta, ook de grand is er heel geschikt voor de aardappelteelt. En ook de bodemgesteldheid draagt blj tot de smaak en de kwaliteit van de aardappeis. Wat daar verder nog toe bijdraagt is de liefdevolle zorg van de Maltezer telers, die vaak met het hele gezin op hun zonovergoten akkertjes werken. Met hulp en begeleiding van zogenaamde 'teelttechnici' uit Holland. Want we houden ze vaak zorgvuldig in de gaten, onder het motto: 'van zand tot klant, alles in een hand'. Het pootgoed hebben we in Nederland geteeld en vervolgens naar Malta verscheept Daar gaat het de grand in en wordt het opgekweekt met gebruikmaking van zo min mogelijk groei- hulpmiddelen en gewasbeschermingsmiddelen. De gunstige omstandigheden op Malta maken dat er ook maar weinig middelen hoeven te worden ge- bruikt, dus dat speelt ons mooi in de kaart En dat... zo tegen de tijd dat de mensen hier in Nederland zich vooral bezighouden met de kwaliteit van het ijs in Bartlehiem en met de laatste wijze woorden van de 'ray- onhoofden', kleuren de If aardappelakkertjes op Malta zich al prachtig groen. En wordt daar, met hulp van de zon en de natuur, hard gewerkt aan nieuwe jonge aardap peis voor u. Zijn die aardappeis eenmaal geoogst dan worden ze door de aardappelverpakkers van Albeit Heijn met de grootst mogelijke zorg in zak- ken gedaan. Mochten ze daarbij een wat minder fraai exemplaartje tegenkomen, dan wordt deze alsnog onverbiddelijk verwij- derd. Zodat u er verzekerd van kunt zijn dat u een zak - puntgave aardappeis koopt. Heerlijke nieuwe, jonge aard- appels. Nu al in de winkel.

Allerhande | 1996 | | pagina 50