Een Bijzonder Biertje voor Vaderdag Weet Wat U Drinkt Veel vaders (en natuurlijk ook niet-vaders) vinden het lekker om op z'n tijd een koel biertje te drinken. Vooral de 'bijzondere' biersoorten staan de laatste tijd volop in de belangstelling. Leuk om eens te vergelijken wat er aan percentage alcohol in zit en... hoeveel calorieen ze bevatten. Bier: ier wordt al sinds jaar en dag gebrou- wen. Hoewel de oor- sprong van bier ligt in het oude China en Mesopotanie, moet de oorsprong van het hedendaagse bier gezocht worden in Europa. De oudst bekende bieren zijn niet veel meer dan een gegiste brij van verkruimeld brood. Pas in de middeleeuwen is er sprake van het bierbrou- wen, waarbij de ingredien- ten vermengd en gekookt worden met water (bron: Bier in Belgie van Geert van Lierde, 1992). De basisingre- dienten voor bier zijn water, gekiemde gerst, hop en gist. Door het toevoegen van andere ingredienten zoals rijst, ma'is, fruit en kruiden kan een speciale smaak aan het bier worden meegegeven. VERSCHILLENDE BIERTYPEN VIJFTIG Bieren zijn op te delen in BIEREN twee hoofdgroepen: door- O P E E N drinkbare bieren en minder RIJTJE doordrinkbare bieren. Door- Op de drinkbare bieren zijn bij- volgende voorbeeld pils, Amber, bladzijden Witbier, Oud Bruin en Kriek. ziet u Hoewel pils het bekendste een groot bier is, wordt er tegenwoor- aantal dig steeds meer ander door- bieren met drinkbaar bier gedronken, Hun met name Amber en Wit- calorische bier. Dit zijn zogenaamde waarde bovengistende bieren die en alcohol- veel meer aroma (smaak) gehalte. bevatten. De minder doordrinkbare bieren, ook wel degustatie- bieren genoemd, worden door steeds meer bierdrin- kers ontdekt. Deze bieren zijn heel aromatisch, wat ze tot echte verwenbieren maakt. De belangrijkste degustatiebieren zijn Trap- pist, Abdij en seizoensbieren als herfstbok, winterbier en lentebok.

Allerhande | 1996 | | pagina 33