Groente en fruit van het hoogste niveau sr: AllerHande J* r€ a, m* KWALITEIT MILIEU 4> Watje sir hath islekka Wat je virhaah islchkei me tijd voor, dat de groente- en fruitsoorten bij AH van constante hoge kwaliteit zijn. Gecontroleerde teelt begint bij het begin. Daarom heeft AH direct contact met telers om ervoor te zorgen dat zij zich aan richtlijnen houden. Dit houdt onder meer in, dat de telers precies moeten bijhouden hoeveel en welke voedingsstoffen de planten krijgen. Deze manier van registreren geldt ook voor bijvoorbeeld gewasbeschermings- middelen en meststoffen. Hierin onder- scheidt gecontroleerde teelt zich van niet-gecontroleerde teelt, die vanzelf- sprekend ook aan kwaliteitseisen vol- doet. In principe zijn gewasbescher- mingsmiddelen uit den boze. Maar als gebraik onvermijdelijk is, worden in eerste instantie biologische middelen ingezet, zoals sluipwespen tegen luis en roofmijt tegen spint. Het gebraik van andere gewasbeschermingsmidde- len gebeurt slechts in het uiterste geval, en dan nog in beperkte mate en in lage dosering. Het milieu is bij deze aanpak zeer gebaat en wordt voor de helft minder belast. rsm ■f Op en top kwaliteit Veel ingredienten die in de Toscaanse keuken gebruikt worden en bij AH verkrijgbaar zijn zoals tomaten, cour gettes en aubergines, voldoen aan gecontroleerde teelt. Omdat AH recht- streeks contact met de teler heeft, kan gezorgd worden voor de beste kwali- teitsnormen. Zoals voor het bepalen van de raskeuze, teeltlocatie en het moment van oogsten. Voor vleestoma- ten is bijvoorbeeld de keus gevallen op het ras Tradiro en voor kerstomaten is het ras Favourita geselecteerd. Beide zijn de beste in hun soort. Gecontro leerde teelt houdt ook in dat u ervan op aan kunt dat bijvoorbeeld de auber gines het hele jaar door een vrijwel identieke maat hebben en 'strak in het vel' zitten. Maar ook dat de vrucht zo lang mogelijk aan de plant blijft en pas geoogst wordt als zij rijp is. De eigen AH-distributie zorgt er vervolgens voor dat de groente- en fruitproducten ge- koeld worden vervoerd en binnen 24 uur in de winkel liggen. Hoe sneller de weg is van plant tot winkel, hoe beter de kwaliteit gewaarborgd blijft. Zodat u ervan uit kunt gaan dat de groente- en fruitsoorten die u bij AH koopt van het hoogste niveau zijn. Leef je uit met groenten en fruit In alle AH-winkels is de folder 'Leefje uit met groenten en fruit'gratis verkrijgbaar op de groenteafdeling (zolang de voorraad strekt). In deze folder wordt aanbevolen elke dag 200 gram groenten en 2 stuks fruit te eten, omdat dat het risico op welvaarts- ziekten kan beperken. In de folder worden allerlei smakelijke tips gegeven hoe u extra kunt genieten van groenten en fruit. Ook op de groenteafdeling vindt u de boekjes 'Doe maar gewoon... lekker' en Wat je ver haalt is lekker'. Deze boekjes kosten f 5,50 per stuk. Ze geven informatie over en recepten met gewone en bijzondere groenten en vruchten. Bij AH staat constante kwaliteit van producten hoog in het vaandel. Bijna alle aardappels, groenten en fruitsoorten worden tijdens de teelt optimaal begeleid. Deze gecontroleerde teelt zorgt er al gerui- AllerHande 9

Allerhande | 1996 | | pagina 9