f Culi-Naise' Welke variatie bedenkt u vandaag met Culi-Naise? %r Bifrtu/tuur Zo goed kan't zijn. Avonturen "met een blikje zalm? Loempia met kokos/mango chutneysaus Culi-Naise is gewoon erg lekker Spiesjes met grove mosterdsaus (hound's Gloric Ravigotte-saus: heerlijk bij een visje van de grill! Er is maar iveinig voor no dig om een brood- maaltijd smaakvol op te sieren. U neemt gewoon 5 hardgekookte eieren en een blikje roze zalm en doet dit in de blender. Danma mengt u 3 eetlepels Culi-Naise, 1 theelepelg'e mosterd en 1 eetlepel tomatenketchup. Alles opnieuvv in de blender, nog even war zout en peper toevoegen... En klaar is uw zalmmoussel Tip: Serveer de zalmmousse als voorgerecht op een bedje van bladsla, of als snack op een toastje. Frituurde loempia's by voorkeurinplantaardig vet Als basis voor de saus neemt u ondertussen 3 eetlepels Culi-Naise. Vervolgens voeg t u daar 2 eetlepels mango chut ney en 2 eetlepels geraspte kokos aan toe. Even mengen en ajmaken met 2 scheutjes tabasco, 1 ajgestreken theelepeltje kerriepoeder en 1 klein scheuge ketjap. Zijn de loempia's klaar? Dep ze dan even a/met eenstuk keukenrol, leg ze op een schaal en overgiet ze njkeltjk met deze overheer- lyke kokos/mango chutneysaus. Tip: Deze saus is 00k heerlijk op varkensvlees of kipfilec. En serveer'm 00k eens als dipsaus. Met Culi-Naise is alles mogelijk: dipsauzen, dressings, cocktails... Noem maar op. Maar Culi-Naise is van zichzel/dok al heel erg lekker. En onovertrojfen op patates /rites, rauwkost- salade 0/een hamburger. Wat isernu leuker dan barbecuen op een mooie zomeravond? Iedereen maakt z'n eigen spiesjes klaar met stukjes vlees, paprika en ui. En de sausjes? Die maakt u natuurlijk zel/met Culi-Naise. Wat dacht u van een pittige grove mosterdsaus btjvoorbeeld. Deze maakt u zo: A eetlepels Culi-Naise, 3 eetlepels grove mosterd, 2 eetlepels wittc wijn en 2 eetlepels verse peterselie. Hee/t u dat? Dan evengoed roeren en vervolgens 2 scheug'es worcestershiresaus toe- voegen, 2 snufjes utenpoeder en wat peper uit de molen. Eventueel kunt u de saus afronden met 4 eetlepels (slank)room. De lekkerste bekroning van uw barbecue! L.-.-4 BEREID MET BEM 7 RECHTSDft AMEND MELKZUUR e 1 Wist u dat Culi-Naise niet alleen heel erg lekker van zichzelf is, maar 00k een prima basis is om heerlijk mee te kokkerel- len? Probeer het maar. U maakt er gegarandeerd de lekkerste dip- of fonduesausjes mee. En wat dacht u van een overheer- lijke vis-, groente- of vleessalade? Een frisse sla-dressing is in een handomdraai gemaakt. Welke culinaire toepassing u 00k met Culi-Naise verzint, alles smaakt er nog lekkerder mee. Want Culi-Naise is een hele fijne mayonaise, bereid met v Bio-Cultuur. Daardoor smaakt Culi-Naise zacht en romig. Culi-Naise bevat 00k nog eens veel minder vet (max. 35%). Wat is er lekkerder op een schol/ilet, een tartaartje of een vers kropje sla, dan zo'n verruk- kehjke ravigotte-saus? Die kunt u heel eenvoudig zel/ maken. Om te beginnen doet u 6 eetlepels Culi-Naise in een kommetje. Daaraan voegt u toe: 1 klein, zeerfijngesnipperd uitje, 2 theelepels gehakte kappertjes, lfijngesneden augurlye en 1 /jngchakt, hardgekookt ei. Even goed mengen, een snufje zout en peper erbtj, 2 theelepels aygurkesap erover gieten en gelijknjdig roeren. Als finishing touch doet u daar vervolgens 2 theelepels vers gehakte peterselie op... En uw ravigotte-saus is klaar om te serveren!

Allerhande | 1996 | | pagina 92