Wat is een spaghettiwestem? Draaien, snijden of slurpen? Spaghetti uit China? Een sliert van bijna 300 meter... Mikado op vakantie! Jij eet vast wel eens spaghetti. Lekker met bijvoorbeeld tomatensaus en gehakt. Maar /H^\ weet je ook waar spaghetti vandaan komt? KletsKoek Of wat een spaghettiwestem is? Je leest het hier! De kinderpagina van AllerHande Je hebt vast wel eens van westerns gehoord. Dat zijn Amerikaanse films met cowboys en Indianen. Maar weet je ook wat een spaghettiwestem is? Dat is ook een cowboy-en-Indianenfilm, maar dan eentje die gemaakt is in Italie. In deze films zie je nog meer spectaculaire vechtpartijen en stunts. Indianen die van een dak af zo op een paard springen bijvoorbeeld, of cowboys die met pis- tolen zwaaien terwijl ze door een raam heen duikelen... Superspannend dus! AllerHande 81 In Italie prikken de nrensen met hun vork in de spaghetti en draaien hem dan rond, zodat de spaghetti opgerold orn de vork komt te zitten. Veel trek? Dan gaat dit het snelst: snijd de slierten in kleine stukjes en eet ze met je lepel. De leukste manier om spaghetti te eten is slurpen! Je zuigt de sliertjes, die je met een vork ondersteunt naar binnen. Maar let op, dat kan wel een knoeiboel worden... Spaghetti bestaat al heel lang, maar wie heeft het nu precies uitgevonden? Het verhaal gaat dat Marco Polo, een ontdek- kingsreiziger uit Italie, tijdens een van zijn tochten terechtkwam in China. Daar zag hij de Chinezen mie eten, dat is ook een soort spaghetti. Hij nam het recept nree terug naar Italie in 1295. Maar de Italianen zeggen dat zij al spag hetti maakten voordat Marco Polo op reis ging. En het is nu al zo lang geleden dat niemand meer precies kan vertellen hoe het is gegaan... De langste spaghetti- sliert ter wereld was ruim 290 meter lang! Er waren maar liefst 36 kilo bloem, 120 eieren en 9 liter water voor nodig om hem te maken. Zo'n enorme sliert kun je natuurlijk niet koken, en dus ook niet eten. Maar dat was ook niet de bedoeling. Hij werd op 16 mei 1993 gemaakt door tien mensen uit Belgie voor een goed doel. (Bron: Guinness Book of Records 1995) ,cr Stel, je bent met je ouders op vakantie en je weet even niet wat voor spelletje je nu zult gaan doen {je meegenomen spelletjes heb je namelijk al zo vaak gespeeld). Dan biedt een pak spaghetti uitkomst. Want hier kun je prima mikado mee spelen! Maak een rondje van je duim en wijsvinger en houdt hier de spaghettisliertjes tussen vast. Laat de spaghetti vallen. De kunst is nu dat je, zonder de andere spaghetti sliertjes te la ten bewegen, telkens een spaghettisliertje van de stapel afneemt. Zo- lang dat lukt heb je de beurt. Uiteindelijk ben je winnaar als je de meeste spaghetti sliertjes 'gevangen' hebt.

Allerhande | 1996 | | pagina 83