b Sparen voor Porseleinen Servies Met Promozegels kunt u nu bij Albert Heijn sparen voor een compleet hoogwaar- dig Arzberg porseleinen ontbijt- en dinerservies. Samen met het kristal dat u wel- licht eerder tijdens de kristal- actie spaarde, heeft u dan een prachtige basis voor een luxueus aangeklede tafel. orselein is van ouds- her een gewild ver- zamel- en gebruilcs- object en is door de uiterst bewerkelijke manier van produceren zeer waardevol. In bakermat China kwam al in de derde eeuw na Chris- tus porselein voor. In Neder- land kunt u tegenwoordig in diverse stijlkamers van patriciershuizen uit de 17de en 18de eeuw nog prachtig porselein zien; ditwerd door schepen van de VOC naar Nederland vervocrd. De rijkdom van toen wordt weerspiegeld in de glans van het porselein. De prachtige vormen en de kunstige deco- raties maken het tot een gewild object. Goed porselein is doorschij- nend en heeft een heldere klank. De bewerking van klei en andere grondstoffen tot hard en doorschijnend porselein is moeilijk en tijd- rovend. Om tot de witte kleur te komen, mag er bij- voorbeeld in de grondstoffen geen ijzer aanwezig zijn. Na het bakken onder zeer hoge temperaturen wordt het gla- zuur aangebracht. Vervol- gens ondergaat't voorwerp een glazuurbrand en komt de transformatie in glazig porselein tot stand. Decora- ties kunnen zowel voor als na het glazuren worden aan gebracht. Dit proces maakl porselein tot begerenswaar- dig keramiek. In de loop der eeuwen is de waardering alleen maar toegenomen. De spreekwoordelijke porselein- kast geeft aan dat ook in ons taalgebruik porselein op een voetstuk staat. COMBINEREN IN STIJLEN Meissen of Sevres zijn illus- tere namen van eersteklas porselein. Ook in Arzberg wordt porselein gemaakt van de hoogste kwaliteit. Momenteel wordt daar hard aan drie soorten porseleinen servies gewerkt, die exclusief voor AH zijn ontworpen. U kunt nu al sparen voor dit unieke Arzberg porselein. Het zijn complete serviezen met een exclusieve decora- tie. U kunt sparen voor een volledig servies, maar ook een treffende combinatie maken van verschillende stijlen en decoraties. Eenvoudig spaarsysteem Sparen is heel eenvoudig en vergelijkbaar met het spaar systeem voor de kristalactie. Iedere keer als u boodschap- pen bij AH doet, krijgt u van de caissiere voor elke 25,- een Promozegel. Bovendien leveren sommige producten een extra zegel op. In de AH-winkels kunt u dui- delijk zien voor welke ser- viesonderdelen u spaart. De zegels plakt u op een spaar- kaart - verkrijgbaar in elke AH-winkel - die bij twintig zegels vol is. Een voile kaart vertegenwoordigt een waarde van tien gulden. Op de spaarkaart staat uit welke onderdelen het servies bestaat, wat de normale prijs is en wat u bespaart als u de kaart ingevuld inlevert. In de toekomst zal de collec- tie worden uitgebreid met meer artikelen. De porselein- actie loopt tot medio decem- ber 1997. U heeft dus vol- doende tijd om uw servies bij elkaar te sparen. Alle decoraties van het te sparen servies zijn op elkaar afgestemd en zijn dus uitstekend te combineren. Het servies is tevens verkrijgbaar in een neutrale witte uitvoering. 50 AllerHande

Allerhande | 1996 | | pagina 52