Een een schone huid mooie huid! is AllerHande Elke dag laten make-up, transpiratie en luchtverontreiniging vuil achter op uw gezicht. Het is dus belangrijk iedere dag uw gezicht schoon en fris te maken. Want: een schone huid (zonder bacterien die o.a. pulckeltjes kunnen veroorzaken) ziet er gewoon mooier uit! R I S TIPS VOOR PERSOONLIJKE VERZORCING REVELl De eenvoudigste manier van de huid schoonma- ken is wassen met water en zeep. Tegenwoordig zijn er voor het gezicht echter ook speciale was- tabletten te koop. Ze zijn 100% zeepvrij. (Dove, Sanex, AH Baby wastabletten, Creme wastabletten). Milk en tonic reinigen zacht en grondig Met reinigingsmilk en tonic maakt u uw gezicht op 'n zachte manier schoon (Nivea, Plenitude, Oil of Olaz). De milk wrijft u met uw vingertoppen zachtjes over uw gezicht en neemt u weer weg met een watten- schijfje (Demak'up, AH- merk). Daarna strijkt u met een wattenschijfje met tonic over uw huid, om de laatste restjes milk te verwijderen. Behalve verffissend werken veel tonics ook vochtregule- rend, dat betekent dat uw huid niet uitdroogt (Nivea, Clearasil). Scrubberi voor een zachte huid Scrubcreme voor het gezicht bestaat uit een gel met piepkleine korreltjes, die de huid licht schuren. Zo worden overtollige dode huidcellen verwij- derd en de porien diep gereinigd. Scrubben stimuleert bovendien de doorbloeding van de huid, zodat afvalstoffen sneller afgevoerd worden. Een keer per week scrubben geeft als resultaat een frisse, zachte huid! Bij AH zijn scrubcremes van verschillende merken verkrijgbaar. Nieuw: washgels zonder zeep De nieuwste manier om uw huid te reinigen zijn de washgels (Unicura, Clearasil, Oil of Olaz, Nivea, Plenitude). Ze zijn zeepvrij, dus ze reinigen uw huid zonder die uit te drogen. Knijp een beetje gel (ter grootte van een kleine knikker) uit de tube in uw handpalm, voeg een beetje water toe en wrijf de gel tot schuim. Hiermee kunt u uw gezicht wassen. U spoelt de gel weg met veel lauw water. Voorzichtig met de huid rond de ogen De huid random de ogen is vijf keer zo dun als die van de rest van het gezicht, en bevat minder talgkliertjes. Ook gebruikt u voor de ogen een andersoortige 'make-up', dan voor de rest van het gezicht, die vaak wat moei- lijker te vewijderen is, zoals mascara en eyeliner. Boven dien vraagt zo'n tere huid bij het reinigen om een extra zachte aanpak. Voor het verwijderen van oogmake-up kunt u dus het best een speciaal product gebruiken (Klorane, Plenitude, Nivea, Chantal). Doe een beetje op een (vochtig) watje, houd dat even op het oog en veeg daarna met het watje voorzichtig van binnen naar buiten. Herhaal dit een paar keer totdat er geen spoortje make-up meer te zien is. VOOR EEN FRIS GEVOEL: DE WISSELDOUCHE Wat is er lekker na een warme en drukke dag? Juist: een verfrissende douche. Bijvoorbeeld een wisseldouche. Door u afwisselend met koud en warm water te besproeien krijgt u een stevige en goed doorbloede huid. Begin voor zichtig door de warme waterstraal af te wisse- len met een lauwe, waarbij u elke dag de lauwe waterstraal iets kouder zet. Ga steeds een halve minuut onder een warme water straal staan en wissel dit af met drie seconden koud water. Eindig altijd met koud water, zo zorgt u voor een tintelend fris gevoel. AllerHande 99

Allerhande | 1996 | | pagina 101