Wat eten jonge hondjes en katjes? AllerHande Puppy- of kittenverzorging NIEUWE PRODUCTEN In het vooijaar worden veel hondjes en katjes geboren. Om te 'snoepen', zo lief zijn ze. Maar, wat klein is, wordt groot en in die periode van snelle groei is een goed samengestelde en uitge- balanceerde voeding heel belangrijk. Een jonge hond, ook wel puppy genoemd, mag na ca. 6 of 7 weken bij de moeder vandaan gehaald worden, een jonge kat ofwel een kitten na ca. 8 tot 10 weken. Dit is het moment waarop de puppy of kitten opgehaald mag worden. Span- nend dus, niet alleen voor u, maar zeker ook voor het jonge diertje. Neem het diertje in een hand- doek bij u op schoot, zodat het kan wennen aan uw geur. Geef het, eenmaal thuisgekomen, een eigen plekje op een rastige plaats in huis. Wat eet mijn puppy? Honden groeien heel snel. Een pasgeboren pup is na een week in gewicht verdubbeld, verdrievou- digd in twee weken en zelfs verviervoudigd na vier weken. Door deze snelle groei is het heel belangrijk dat uw pup alle voedingsstoffen bin- nen krijgt die hij nodig heeft. In de groei zijn met name eiwit (ter opbouw van de pezen en spieren), calcium (voor sterke botten), vitamines en mineralen heel belangrijk. Het is best een klus zelf voeding samen te stellen, die al deze voedingsstoffen bevat. Geeft u kant-en-klare voeding, dan bent u er zeker deze belangrijke voedingsstof fen binnen krijgt. Omdat honden (net als men- sen) in de groei andere voedingsstoffen nodig hebben dan volwassen of bejaarde honden zijn er kant-en-klaar voedingen voor elke levensfase. Geef jonge hondjes vijfmaal per dag kleine hoeveelhe- den voer. Na ca. 7 a 12 maanden is uw hond vol wassen. Per dag een- a tweemaal een grotere hoeveelheid voeding is dan voldoende. Hoeveel uw hond nodig heeft, leest u op de verpakking van de kant-en-klare voeding. Naast voer is het belangrijk dat er altijd een bak met vers water klaar staat. Zeker als u droogvoer (brokjes) geeft, is water erg belangrijk. Uitgebreide informatie over de verzorging van puppy's of kittens leest u in de 'Puppy Pocket' of het 'Felix Junior boekje'. De Puppy Pocket' is een speciale uitgave van het Bonzo Voedingscentrum die nu tijdelijk gratis verkrijgbaar is. Schrijf een briefje met vermelding van uw naam, adres, postcode en woonplaats aan het Bonzo Voedingscentrum, Postbus 40013, 6203 AR Maastricht of aan Felix Junior boekje (voor kittens), Postbus 2035, 3300 VB Zwijndrecht. U krijgt het boekje dan zo snel mogelijk thuisgestuurd. Zolang de voorraad strekt. Deze boekjes zijn ook van maandag 22 t/m zaterdag 27 april gratis verkrijgbaar in de AH-winkels. Jonge katjes, kleine maagjes Net als honden groeien ook katten heel snel. Bij de geboorte weegt een kitten ongeveer 100 g, dit gewicht is na vier weken verviervoudigd. Ook voor kittens is voeding in een goede samenstelling heel belangrijk. Met name eiwitten, die noodzakelijk zijn voor het afweermecha- nisme tegen ziektes. Kant- en-klare voeding bevat de juiste voedingsstoffen, gericht op de levensfase van uw kat. jonge katjes hebben nog maar een heel klein maagje, maar toch moeten ze vol doende voedsel binnen krijgen om te groeien en gezond te blijven. Geef ze daarom met regelma- tige tussenpozen zes keer per dag kleine hoeveel- heden te eten. Na ca. 6 maanden neemt de groei sterk af en hebben ze voldoende aan twee grotere voedingen per dag. Hoeveel voer u uw katje per keer moet geven, leest u op de verpakking. Wan- neer uw kat ca. 1 jaar oud is, kunt u voedsel voor volwassen katten geven. Kant-en-klaar puppy- en kittenvoer Albert Heijn heeft van verschillende merken (o.a. Whislcas, Pedigree Pal en AH junior brokjes hond) speciaal kant-en-klaar voer voor uw puppy of kit ten. In deze voedingen zijn alle voedingsstoffen aanwezig die uw jonge huisdier nodig heeft om te groeien. Dit voer is verkrijgbaar in blik en als droge brokjes. AllerHande 87

Allerhande | 1996 | | pagina 91