Cenieten van de eerste zonnestralen AllerHande Wat is het toch heerlijk om de eerste zonnestralen weer op uw huid te voelen. Toch is ook die voorjaarszon soms verraderlijk fel. Bescherming is dus een vereiste! Zonlicht zorgt voor een lekker kleurtje en een goed humeur, geeft meer weerstand en is verant- woordelijk voor de aanmaak van vitamine D. Maar de zon heeft ook een schaduwkant: door een teveel aan UVA-stralen veroudert de huid zodat er rimpels ontstaan en een teveel aan UVB- stralen lean de huid verbranden. Met een goede zonnebrandcr&me kunt u dat voorkomen. De juiste beschermingsfactor Zonnebrandcremes bevatten speciale filters die uw huid beschermen tegen UVA- en UVB-stralen. Om te weten welke beschermingsfactor u nodig heeft, moet u eerst weten wat uw 'zelfbescher- mingstijd' is: de tijd dat u in de zon kunt zijn zonder te verbranden. Bij een normale huid is dat ongeveer 15 minuten. Gebruikt u een zonne- brandcreme met factor 6, dan kunt u 6 keer zo lang in de zon blijven zonder te verbranden. In dit geval is dat 6 x 15 90 minuten. Omdat een beschermingsfactor tijd nodig heeft om werk- zaam te worden, kunt u zich het beste een half uur voor u de zon in gaat insmeren. Koelte na het zonnen Na het zonnen is een aftersunproduct een wel- daad voor uw huid. Aftersuns bevatten ingredien- ten die de huid kalmeren en verkoelen. Door de zon is uw huid niet alleen bruiner, maar ook dro- ger geworden. Met een aftersun brengt u ook het vochtgehalte weer op peil. Alles bij elkaar Alles wat u nodig heeft om veilig te kunnen zon nen, vindt u bij de AH-winkels met een 'Zonne- brandboetiek': een speciaal meubel waarin alle producten overzichtelijk bij elkaar staan. De pro- ducten van Ambre Solaire bevatten een 'foto- stabiel filter'. Dat zorgt ervoor dat de bescher- mende werking van het product onder invloed van het zonlicht niet minder wordt. Nivea heeft speciaal voor de gevoelige huid een Sensitive Zon- nebalsam en een Sensitive na-het-zonnen Balsam. Nieuw van Delial zijn vitaminecapsules. Ze bereiden de huid van binnenuit voor op de zon, door het zelfbeschermingsmechanisme van de huid te activeren. De Sanex zonneproducten be schermen de huid tegen zonnebrand en hydrate- ren vochtregulerend) tegelijk. Label I o sun beschermt de lippen langdurig tegen UV-stralen dankzij beschermingsfactor 15. Ten slotte is er speciaal voor kinderen deZwitsal zonnelijn en Nivea kids. Zonnebrand- producten vindt u in AH-winkels met een speciale 'Zonnebrand- boetiek' Kinderen in de zon De huid van kinderen is gevoeliger dan die van voiwassenen. Hun huid is dunner en ook de natuurlijke afweer is nog niet volledig opgebouwd. Tot de ieeftijd van 7 5 jaar is het risico dat de zon de huid onherstelbaar beschadigt groter dan bij voiwassenen. Daarom is het belangrijk het tere kin- derhuidje in de zon extra goed te beschermen. Zwitsal heeft zonne producten met verschiilende factors in het assortiment, varierend van 4 tot 12, en bovendien een creme met factor 20 die een reflector bevat die de stralen weerkaatst. Nivea kids is een reeks zonneproducten met beschermingsfactors 10. 18 en 30. AllerHande 85

Allerhande | 1996 | | pagina 89