Er zijn goede en slechte vetten Door hart- en vaatziekten overlijden nog steeds veel mensen te jong. Een van de meest bekende risicofactoren voor hart- en vaatziekten is een te hoog cholesterolgehalte in het bloed. Goede en slechte vetten spelen hierbij een belangrijke rol. Wat is cholesterol? Becel-producten bevatten goede vetten Meer weten? W (ADVERTENTIE) Cholesterol is een vetachtige stof die ons lichaam in geringe mate nodig heeft. Ons lichaam maakt zelf cho lesterol aan en haalt deze stof ook uit onze voeding. Teveel cholesterol kan de bloedvaten vernauwen en vergroot zo de kans op hart- en vaatziekten. We moeten er dus voor zorgen dat ons cholesterolgehalte niet te hoog wordt. Dit kun- nen we doen door verstan- dig te eten met de juiste hoeveelheden en soorten vetten. Er zijn goede en slechte vetten Zonder vet kan ons lichaam niet functioneren. Ons lichaam haalt er energie en vitamines (A, D en E) uit. Maar sommige vetten kunnen we wel missen. Deze slechte, verzadigde vetten verhogen namelijk het cholesterol gehalte in ons bloed. Alleen herken- nen we deze vetten vaak niet als KAAK vet omdat ze verborgen zitten in onze voedingsmiddelen. Goede vetten zijn de meervoudig onverzadigde vetten. Deze vetten zorgen juist voor een verlaging van het cholesterolgehalte. Het meest bekende voorbeeld van deze meer voudig onverzadigde vetten is linolzuur. We hebben linolzuur nodig. Jam mer genoeg maakt ons lichaam dit niet zelf aan. Het is daarom prettig te weten dat alle Becel-producten een hoog gehalte aan linolzuur bevatten. De producten van Becel passen dan ook prima in een cholesterol- verlagend dieet. Heeft u vragen over voeding in relatie tot hart- en vaatziekten of wilt u meer weten over Becel-producten, bel dan naar het Becel Voedings Informatie Centrum, telefoon 06-0439 (gratis). Ook kunt u daar gratis brochures aanvragen over deze onderwerpen. Wij staan u graag te woord. Postbus 590, 3000 AN Rotterdam Telefoon 06 - 0439 (gratis)

Allerhande | 1996 | | pagina 74