Viognier: Fris, Pittig Abrikozen, perziken, muskaatdruiven, peer, vanille, EN ROND rozenblaadjes, honing, noten, asperges, ananas... Deze smaken en misschien nog wel meer kunt u allemaal ontdekken in de Viognier. Wijn van de maand BIJZONDERE FLES De Viognier is gebotteld in 'La Rhodanienne' een speciale fles die voor Rhonewijnen is ontworpen. La Rhodanienne lijkt op een bourgognefles, maar is iets 'strakker'. e viognier is een vreemde druif. Lange tijd kwam hij uitsluitend voor op de hellingen langs een klein deel van de Rhone. En zelfs daar dreigde hij helemaal te verdwijnen. Niet omdat de viognier slechte wijnen leverde, integendeel. De wijnen die van deze druif werden gemaakt, haalden meer dan eens de wereldtop Maar te vaak ging het mis met de viog nier. De druif is namelijk heel kwets- baar. Hij eist een spe ciale bodem, uitgesproken gunstige weersomstandigheden en een zorgvuldige behandeling. Uitge- breide studies, techni- sche ontwikkelingen en de hartstocht van enkele wijnmakers hebben ervoor gezorgd dat de viognier nog steeds wordt ver- bouwd. Verrukkelijke wijnen zijn het resultaat. De viognier groeit inmid- dels niet meer alleen op de exclusieve grond van het kleine district langs de Rhone. Ook in Italie, Califor- nie, Australie, Spanje en in de Languedoc wordt met de viognier geexperimenteerd. In de Ardeche, een gebied ten westen van de zuidelijlte Rhonevallei, slaat de viog nier eveneens goed aan. Hier komt de wijn van de maand vandaan. Geurig en sappig Als de omstandigheden mee- zitten, zijn in een Viognier- wijn honderd-en-een geuren en smaken te ontdekken. De wijn is fris, fruitig en tegelij- kertijd rond en romig. Hij is droog, maar ook zacht en vol. Deze Viognier uit de Ardeche heeft't frisfrui- tige van peren, het sappige van perziken en het zachte van abrikozen. Maar ook het zwoele van muskaatdruiven, van exotisch fruit en vanille kunt u erin tegenkomen. Kortom, het is een verrukke lijke en fascinerende wijn. Lekker bij curry's EN PimGE KAAS De Viognier is heel geschikt om zo te drinken, maar is ook een perfecte tafelwijn. Vooral bij 'lastige' gerechten zoals (mild) pikante wokge- rechten en curry's. Ook bij salades met (gemarineerde) garnalen, met gerookte kip of met noten en pijnboom- pitten doet hij het goed. Geeft u een stukje kaas bij de Viognier? Kies er dan een met een stevige structuur en een pittige smaak. Bijvoor- beeld mildbelegen Zaanlan- der, belegen Goudse of Edammer, een jong belegen komijnekaas, Cheddar of Manchego. VIOG NIER De wijn van de maand in het kort Naam Viognier 1995 Vin de Pays des Comtes Rhodaniens Smaak: Zacht, vol. fris, fruitig. bloemig Serveertemperatuur: 10 a 12 °C Lekker bij: Gerookte kip. gebakken garnalen, pittige (roerbak)gerechten, de kerrie-rijstschotel op bladzijde 15 en stevige, belegen kazen. Op dronk: Nu (tot ca. 2 jaar na de oogst) Verkrijgbaar: Zolang de voorraad strekt Prijs: 8,95 AllerHande 49

Allerhande | 1996 | | pagina 53