IKB-keurmerk benadrukt kwaliteit AH-varkensvlees I Spip AllerHande Zeven dagen per week boodschappengemak WINKELNIEUWS Het varkensvlees dat u bij Albert Heijn koopt, is van constante kwaliteit. Zoals u dat van AH gewend bent. En hoewel de kwaliteit ook in de toekomst niet zal verande- ren, heeft sinds kort al het varkensvlees van AH het IKB-kwaliteitsstempel. Het keur- merk waaraan u kwaliteitsvlees herkent. 1KB staat voor Integrate Keten Beheer- sing. Een aaneengeschakeld controle- systeem dat garandeert dat het vlees aan strenge eisen voldoet. Het is opge- zet door de branche-organisatie van de vleessector en onafhankelijke instan- ties zorgen voor controle. Die strekt zich uit van de stal tot in de winkel. Het aantal varkens in Nederland is groot, maar alleen bij de IKB-erkende varkenshouderij krijgt elk dier een 'persoonlijke' benadering. De erkende varkenshouder houdt een logboek bij, waarin de ontwikkeling van de dieren afzonderlijk wordt bijgehouden. Bij de varkenshouder wordt bovendien extra aandacht besteed aan voeding, huis- vesting en transport van de dieren. Een dierenarts onderzoekt de varkens geregeld. Hij let dan niet alleen op de gezondheid, maar controleert even- eens of het medicijngebruik volgens de IKB-norm heeft plaatsgevonden. Ook wordt gezorgd dat een toom big- gen (een worp van een zeug) bij elkaar blijft en niet bij een andere toom wordt gevoegd. Dit alles komt het wel- zijn van de dieren ten goede. Zorgvuldige verwerking Ook de vleesverwerkende bedrijven houden de vinger aan de pols. AH doet uitsluitend zaken met IKB-erkende leveranciers, die aan een streng pakket eisen op onder andere het terrein van hygiene en milieu moeten beantwoor- den. Het IKB-vlees wordt op een ander tijdstip en in een andere ruimte ver- werkt dan vlees zonder Dit om de absolute scheiding te borgen, want vlees dat niet voldoet aan de strenge eisen, ontvangt beslist geen IKB-kwaliteitsstempel. De distri bute naar de AH-winkels geschiedt zorgvuldig, zodat u ervan uit kunt gaan dat de karbonade, hamlap of het varkenshaasje en al het andere var kensvlees uit de koeling of van de AH- vleesbedieningsafdeling met recht het IKB-predikaat draagt. AH is onlangs een proef gestart met winkels in vijf Shell-tankstations (in Rijswijk, Rotterdam, Harder- wijk, en twee in Den Haag) waar u boodschappen kunt doen wanneer het u uitkomt. Zeven dagen per week, ook op zondag. Niet alleen gemakkelijk als u lets vergeten bent, maar ook handig als u plotseling trek krijgt in iets lekkers of op visite gaat. U hoeft er niet per se met de auto op uit, want de winkels liggen in woonbuurten. De AH-winkel in het Shell-station is een compacte winkel met een ruim assortiment. Van kant-en- klaar-maaltijden en snacks tot dagverse producten als groente en zuivel, het is allemaal verkrijgbaar. En de service is zoals u die gewend bent. Dus AH- zegels en Air Miles bij het afrekenen en natuurlijk is ook de nieuwste AllerHande verkrijgbaar. AllerHande 19

Allerhande | 1996 | | pagina 19