Merlot, Zacht en Vol 0 Win de duurste wijn ter wereld vergelijking met de wijnen uit Bordeaux komt deze merlot wat zachter en zwoe- ler over. De wijn past bij gerechten waarin mediter- rane kruiden, pittige zwarte olijven en lcnoflook zijn ver- werkt. Die gerechten kun- nen varieren van een vlees- schotel via pasta tot pizza. Serveertemperatuur: 16 a 17 °C Uit Chili: Undurraga Merlot 1995 Prijs: van f 6,95 voor 5,95 De Undurraga is een rood- paarse, ffis-ffuitige wijn die ook iets kruidigs heeft. U ruikt en proeft rode en zwarte bessen, dieppaarse kersen en kruizemunt. Een lekkere wijn om zo te drin- ken en om bij geroosterde lamskoteletten, karbonades en entrecotes te schenken. Ook bij een hartige taart met geitenkaas of oudbele- gen Goudse past de Chi- leense Merlot prima. Serveertemperatuur: 16 a 17°C Uit Languedoc-Roussillon (Frankrijk): Fortant de France Merlot 1994 Vin de Pays d'Oc Prijs: van 6,95 voor 5,95 Robert Skalli van Fortant de France is een van de vernieu- wende Zuid-Franse wijnma- kers. In plaats van wijnen met een herkomstbenaming te maken, lanceerde hij de cepagewijnen: wijnen ge- maakt van een druivensoort. Deze Merlot is daar een voor- beeld van. Het is een fruitige wijn met een milde, frisse smaak. Lekker om zo te drin- ken en een goede begeleider van lasagne en cannelloni, (stoofpotjes) met kip, kal- koen en varkensvlees en van hartige taarten met een pit tige, romige vulling. Serveertemperatuur: 17 a 18°C M.M V ANTIEK OP DE OUDEGRACHT (KURKETREKKERS). UTRECHT. 030-2300201 DE BIJENKORF (GLAZEN) AMSTERDAM, 020-6218080 Uit Zuid-Frankrijk: AH Cepagewijn Merlot 1995 Prijs: van 5,95 voor f 4,95 De cepagewijnen van AH komen uit het zonnige zui- den van Frankrijk. De Merlot is een soepele, sappige wijn met veel rijp fruit. Hij smaakt lekker fris en een tik keltje kruidig. Een perfecte feestwijn, een wijn om zo maar bij een stukje pittige worst of belegen kaas te drin- ken en een wijn om bij 'makkelijke' gerechten te schenken. Denk bijvoorbeeld aan pizza, maaltijdsalade met roquefort of (gerookte) kip, geroosterde koteletjes of vleesspiezen. Serveertemperatuur: 16 a 18°C Een van de verrukkelijkste wijnen of mis- schien wel de verrukkelijkste wijn van de hele wereld is Chateau Petrus. Door wijnken- ners wordt hij omschreven als uniek, rijk, vol, romig, fluweelzacht, boordevol geconcen- treerd sap van zwarte bessen, bramen en ker sen, fijn, elegant etcetera. Deze magistrale wijn komt uit Pomerol, een klein wijndistrict vlakbij Saint-Emilion in de Bordeaux. Cha teau Petrus heeft een enorme reputatie die het jaar na jaar weer waarmaakt. Voor de wijn worden bijna alleen merlot-druiven (95%) gebruikt. Het geheim van Chateau Petrus zit'm onder andere in de relatief oude druivenstokken en in de grond die uit ijzer- houdende klei bestaat. Een fles Chateau Petrus is zo exclusief dat u'm niet zo maar kunt kopen, wat u ook zou willen betalen. De eigenaar van dit wijnhuis bepaalt zelf aan wie hij de wijn te koop aanbiedt. Speciaal voor u, voor AH en ter gelegenheid van de introductie van de Merlot Christian Moueix, verloot eigenaar Christian Moueix een kistje van twaalf flessen Chateau Petrus uit het top- jaar 1990. Zo doet u mee!* De etiketten van de Merlot Christian Moueix zijn genum- merd. Twaalf nummers zijn elk goed voor een fles Cha teau Petrus 1990 (nu ter waarde van circa 1000,-: een bedrag dat over tien jaar waarschijnlijk verdriedubbeld zal zijn). Om kans te maken op de lekkerste wijn ter wereld koopt u de Merlot van Christian Moueix. Bewaar de fles of het etiket zorgvuldig. Als u het etiket met het win- nende nummer in uw bezit heeft en heeft deelgenomen aan de prijsvraag, kunt u con tact opne- men met uw AH-supermarkt- manager. Hij zorgt ervoor dat u de fles Chateau Petrus 1990 in uw bezit krijgt. De actie geldt van donderdag 21 maart t/m zaterdag 4 mei 1996. De wedstrijdfolder vindt u bij de wijnafdeling. AllerHande 85

Allerhande | 1996 | | pagina 85