KEUKENGEHEIMEN Nooit Meer Stukkoken 'Van Peentjes tot Knoflookteentjes' Onlangs Verschenen Een rubriek vol ideeen en tips voor alle gemak in de keuken. Heeft u er ook regelmatig last van dat eieren tijdens het koken stukgaan? Heel verve- lend, maar hier kunt u wat tegen doen. Bij het koken stolt een ei (dat is ook de bedoeling), waardoor het iets groter wordt. Hierdoor komt er druk op de eierschaal te staan en kan deze knappen. Aan de bolle kant van een ei zit een luchtkamer. Als u hierin met een eierprikker een gaatje prikt kan de lucht ontsnappen en heeft het ei meer Saiadt timcvkfirrrb Titel: Vegetarische recepten Uitgeverij: Kosmos-Z&K Uitgevers Prijs: f 12,90 ISBN: 90-215-2581-X NOG LEKKERDER Als u een aardappelsalade maakt, giet de dressing er dan over als de aardappels nog warm zijn, de smaken trekken er dan lekker in. In het boekje 'Vegetarische recepten' staan 18 verrassende recepten zonder vlees be- schreven. Neem als voorgerecht bijvoorbeeld wilde-rijstsoep of champignons en tofu in knoflookboter. Het boekje geeft diverse sma- kelijke hoofdgerechten, van een groente-pie tot een vegetarische paella. Alle recepten zijn geschikt voor vier personen. Het boekje is verkrijgbaar bij de boekhandel. ruimte om te 'groeien'. De eier schaal zal nu niet knappen, zodat u mooie gekookte eieren krijgt. Een eierprikker is voor f 3,50 verkrijgbaar bij AH. Veranderingen in voeding en eetgewoonten in de afgelopen eeuw worden weergegeven in de tentoonstelling 'Van peentjes tot knof- lookteentjes' in het Volksbuurtmuseum in Den Haag. U kunt nog tot en met 31 maart 1996 de tentoonstelling bezoeken. Wat werd er vroeger gegeten en hoe werd het klaarge- maakt? Welke rol speelde de overheid in de veranderingen in de eetgewoonten? Welke gevolgen had de opkomst van de 'fastfood- cultuur' en de komst van buitenlanders in de Nederlandse samenleving? Deze en nog veel meer vragen zult u door middel van foto's, affiches, gedichten, recepten en voorwerpen beantwoord zien. Het Volksbuurtmuseum (Hobbemastraat 120, Den Haag) is geopend van woensdag t/m vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en in het weekend van 12.00 tot 17.00 uur. De toegang bedraagt voor volwassenen 2,00 p.p. en voor CJP/65+/kinderen tot 12 jaar 1,00 p.p. SIERLIJKE KRULLEN Versier taart of toetjes eens met chocoladekrullen. Deze kunt u heel goed zelf maken. Leg een chocoladereep ca. 30 minuten in de koelkast, zodat deze hard wordt. Schaaf van de harde chocolade met een kaasschaaf of dunschiller mooie krullen af. AllerHande 79

Allerhande | 1996 | | pagina 79