m wpfc BRIE MET EEN VULLING VAN PESTO 1. CHABIS FEUILLE 3. BRILLAT FRAIS 4. FOURME D'AMBERT BOKKESPRONG BOKAAL kazen hebben koemelk als basis, maar er wordt steeds vaker geitenmelk gebruikt. Bokkesprong en de Midgard Kegeltjes zijn daar voorbeel- den van. Bokkesprong komt in drie smaken op de markt. Bokkesprong bokaal wordt gemarineerd in olie met tuinkruiden. Het smeu'ige, kruidige geitenkaasje past goed in salades. Een typisch voorjaars-voorafje is een salade van flinterdunne plakjes komkommer, be- strooid met stukjes Bokke sprong en geroosterde pijnboompitten. De salade besprenkelt u met een dres sing gemaakt van de mari nade met wat extra citroensap en fijngeknipte koriander erdoor. Wijnsug- gestie: Pouilly Fume. Bokkesprong paprika wordt niet gemarineerd maar be- strooid met paprikapoeder. Het stevige verse geiten kaasje krijgt daardoor een zoet-pikante smaak. Serveer het eens met Grieks land- brood bij een goed gevulde groentesoep, of op een toastje met een glas koele witte Cafayate uit Argentinie erbij. Bokkesprong peterselie is be- strooid met fijngehakte peterselie. Het verse geiten kaasje smaakt fris en combi- neert goed met een salade van (groene) asperges of arti- sjokhartjes. Wijnsuggestie: Riesling uit de Elzas. De Belgische kaasmakerij Midgard gebruikt voor de kaaskegeltjes met kruiden, as-cendre en paprika uitslui- tend geitenmelk van eigen boerderij. Lekker als hapje bij een glas Chianti, of ver- werkt in salades en in soe- pen, bijvoorbeeld in een verse tomatensoep. Veelzijdige keutees Crottin betekent letterlijk 'keutel', maar laat u zich door de naam van deze Franse kaasjes niet afschrik- ken. Ze zijn namelijk heer- lijk fris, pittig en mildzuur. De Crottin Chavignol komt als jong, zacht geitenkaasje op de markt. Hij smaakt dan ffiszuur en heeft een rulle structuur. Laat u hem ouder worden, dan wordt hij iets droger, harder, pittiger en wat meer uitgesproken van smaak. Dit kaasje is heel geschikt om te grillen. Onge- veer vijf minuten onder de grill en u serveert een warm kaasje dat aan de buitenkant een goudbruin korstje heeft en van binnen heerlijk zacht is. Als voorafje met water- kerssalade, toast en een glaasje sherry fino of Beaujo- lais. Of als kaasdessert met een honing-tijmsausje. De Crottin Frais Triballat is een vers, zacht geitenkaasje dat zich makkelijk laat men- gen. Heerlijk als vulling in gevulde eieren of in knappe- rige pakketjes van blader- of fillobladerdeeg. Vermeng de kaas bijvoorbeeld met zalm- snippers en bieslook of met (goed uitgelekte) spinazie en knoflook. Lekker bij een droge witte wijn, bijvoor beeld een Entre Deux Mers of bij een lichte rode wijn, zoals een Bardolino. Zacht en romig uit Normandie De Brillot Frais, een smeuig kaasje van koemelk uit Frankrijk, dankt z'n extra romige smaak en structuur aan het hoge vetgehalte van ongeveer 70%. Gebruik hem eens in plaats van boter op sandwiches met bijvoorbeeld gerookte kipfilet en gember, met tomaat en basilicum of met tonijn en kappertjes. Met een glas mousserende witte wijn erbij maakt u er een feestelijke brunch, lunch of souper van. Mild en romig Uit de Auvergne komt een indrukwekkende blauw- schimmelkaas:Fourme d'Am- bert. Hij wordt gemaakt van koemelk en heeft een romige, voile en milde smaak. Fourme betekent trommel en dat slaat op de hoge cilinderachtige vorm van de kaas. U koopt de kaas in plakken die een door- snede van ongeveer 13 cm hebben. Het is een lekkere kaas voor op een toastje, maar verwerkt in een har- tige taart doet hij het ook prima. Le Perail heeft schapenmelk als basis. Dat maakt'm iets pittiger dan vergelijkbare soorten van koemelk, maar het blijft een kaas met een zachte smaak. Van Le Perail kunt u met witte wijn en/of slagroom een fluweelzachte kaassaus maken. Geef hem bij lamskoteletjes of bij gegrilde vis. Een ronde rode wijn, zoals een Cotes du Rhone, smaakt goed bij deze kazen. Serveert u een van deze kazen als dessert, AllerHande 47

Allerhande | 1996 | | pagina 47