Zachte Friszure LENTEKaas/es V Ze zijn zacht, friszuur en nu verkrijgbaar bij AH: nieuwe lcaasjes. Met smaken die varieren van zacht en romig tot stevig en jgittig. an welk product met een en dezelfde naam bestaan er meer soorten en smaken dan van kaas? De soort melk, de bewerking ervan, de manier van berei- den, de kruiden en andere toevoegingen, de tijd die de kaas rijpt: er zijn vele facto- ren die bepalen hoe het uit- eindelijke product eruitziet en smaakt. En ook al zijn er honderden soorten kaas, nog steeds komen er nieuwe sma ken bij. AH introduceert dit voorjaarbijzondere kazen uit Frankrijk, Belgie en Nederland. Banon en Chabis Feuille: VERPAKT IN KASTANJEBLAD In de Provence worden niet veel kazen gemaakt, maar wel een die in heel Frankrijk en daarbuiten bekend is: Banon. Dit zachtzure, een beetje korrelige kaasje gemaakt van koemelk (soms van geitenmelk) smaakt nootachtig. Die bijzondere smaak krijgt hij doordat de kaas wordt afgedekt met bonenkruid en vervolgens in kastanjebladeren wordt ver- pakt. Die bladeren zijn van tevoren in cognac of in een eau de vie gedrenkt. Het kas- tanjeblad wordt om het kleine ronde kaasje gevou- wen en met raffia dichtge- bonden. Zo rijpt hij vijf weken. De smaak van het gedrenkte kastanjeblad trekt in de kaas. Chabis Feuille is te vergelij- ken met Banon, maar komt uit de Perigord en wordt altijd van geitenmelk gemaakt. Hij is friszuur, pit- tig en heeft door de verpak- king van kastanjebladeren ook een nootachtige smaak. Zowel Banon als Chabis Feuille zijn ideaal voor een kaasplateau. Een kruidige rose uit de Provence of een droge, geurige Sauvignon passen er perfect bij. Drie Bokkesprongen en ALLERLEI KEGELTJES De meeste Nederlandse 46 AllerHande

Allerhande | 1996 | | pagina 46