cn In Het kuipen van eikehouten sherryvaten gezamenlijke bodega in het zonnige Jerez is nog steeds een kwestie van ouderwets de la Frontera, de beroemde sherrystad ten degelijk handwerk. Of liever gezegd: van westen van Malaga. De twee druivesoorten zwaar monnikenwerk. Want de botas (Spaans persen we eerst voorzichtig tot most. Die voor vaten) hebben een inhoud van maar laten we rustig rijpen. Dan mengen we de r liefst S00 liter. En de lange, hardhouten duigen moeten naadloos en absoluut J luchtdicht aansluiten. Want als sherry ligt te rijpen, dan is iedere invloed van buitenaf uit den boze. De verzorging van de druiven is trouwens ook een werk- je dat in Zuid-Spanje nog steeds met de hand gebeurt. We bedoelen dan met name het plukken van de twee druive- twee sherrysoorten. En ook dat is een precisiewerkje waar veel handen aan te pas komen. Want de sherry die van de Pedro Ximenezdruif komt, is erg zoet. Daar kunnen we maar kleine beetjes van gebruiken. Anders zou onze Conqueror Cream veel te zoet worden. En nu is hij precies goed. Zachtzoet met een fijn aroma. En u kunt 'm eigenlijk soorten waar we onze Conqueror Cream op ieder moment van de dag drinken. Voor sherry van maken: de Palomino en de Pedro het eten, bij het dessert of in de loop Ximenez. Deze sherry maken we inderdaad van de avond. Misschien zelfs wel uit een zelf. Samen met de familie Medina in onze mooi handgemaakt kristallen sherryglas. Conqueror cream sherry: HANDGEMAAKT IN ONZE EIGEN BODEGA. oe JEREZ ////-; wax.* -KMX 7 Vo' 73da i jl

Allerhande | 1996 | | pagina 45