Verrassend Vegetarisch MET VEEL VARIATIE V Vegetarisch eten wordt steeds gevarieerder. Albert Heijn biedt u een groot aantal producten voor een sma- kelijke vegetarische maaltijd. 1 Veel keuze vegetarische pro d ucte n egetariers eten geen vlees. De een laat het vlees staan uit respect voor de dieren, bij de ander spelen milieu, gezondheid of godsdienst een rol. Ook zijn er verschil- len in wat je als vegetarier wel of juist niet eet. Zo zijn er 'lacto-vegetariers' die wel zuivelproducten, eieren en honing eten. En er is een groep, veganisten genaamd, die helemaal geen produc ten van dieren gebruiken. Er zijn steeds meer mensen die zich in een vegetarische levenswijze kunnen vinden, al is het maar door niet iedere dag vlees te eten. Gevarieerd eten Vegetarisch eten wordt steeds gevarieerder en ge- makkelijker. De omelet en kaassouffle, die maar al te vaak als alternatief werden 24 AllerHande gezien, kregen in de loop van de tijd gezelschap van een steeds verder uitbreidend assortment vegetarische pro ducten. AH heeft vegetariers heel wat te bieden. Vleesvervangers uit Israel Tivall-producten komen uit Israel. De grondstoffen zijn tarwegluten en eiwitrijk sojameel. Met plantaardige olie worden de ingredienten gemengd tot een structuur ontstaat die veel op vlees lijkt. Door die basis te vor- men en te kruiden naar het voorbeeld van snel-klaar- vlees worden de verschil- lende vegetarische produc ten gemaakt. Er is ook een vegetarische mix, een gehakt- achtig mengsel dat u als gehalct kunt verwerken, dus ook in sauzen voor bijvoor- beeld spaghetti of macaroni. Als basis een paddestoel- ACHTIG PLANTJE Quorn is gemaakt van een paddestoelachtig plantje dat ofBdeel 'fusarium gramine- arum' heet. Het plantje wordt onder zorgvuldig gecontro- leerde omstandigheden gegist. Na pasteurisatie blijft een substantie over die veel weg heeft van vlees. Wie Quorn-producten proeft, zal de smaak ervan vergelijken met die van kip. Quorn en Tivall vindt u op de vleesafdeling. Het zijn producten met de namen van vlees. Ze kunnen direct als vleesvervanger op tafel worden gezet. TAHOE EN TEMPF. Tahoe en tempe zijn produc ten die gemaakt zijn van sojabonen en u vindt ze daarom op de groenteafde- ling in de koelvitrine. Tahoe en tempe zijn neutraal van smaak en nemen tijdens de bereiding snel het aroma over van bijvoorbeeld krui den of een marinade. Voor uw gemak: soep en pizza Een lekker soepje vooraf? In het AH-assortiment vindt u van het eigen merk drie heer- lijke kant-en-klaarsoepen zonder vlees. De blikjes Itali- aanse tomaten-basilicum- soep, de Franse uiensoep en de Spaanse tomaten-groente- soep zijn alle drie gemaakt op basis van een groente- bouillon. Ze bevatten geen vlees of vleesbestanddelen. De Spaanse tomaten-groente- soep is ook koud erg lekker. Er is ook een koelverse pizza zonder vlees, die heel toepas- selijk 'pizza con verdura' (groentepizza) heet. Snel klaar In het vriesvak vindt u, ver- pakt in kartonnen doosjes, het merk van Linda McCart ney. Golden nuggets, lcro- kante schnitzels, Provencals gekruide saucijsjes, kaas-cor- don bleus en sinds kort ook boerengroenten-kaassouffles en saucijzenbroodjes. Linda McCartney wil met deze snel- klaar diepvriesproducten iedereen ervan overtuigen dat het beslist geen opoffe- ring is om vegetarier te zijn.

Allerhande | 1996 | | pagina 24