Vraag antwoord AllerHande KLANTENSERVICE Celden de kilocalorieen voor het recept ook voor de serveertip? Heel handig dat bij de recepten in de AllerHande de kilocalorieen per per- soon worden aangegeven. Is dit inclu- sief de serveertip? Mcvr. k. te n. De calorische waarde is berekend over de ingredienten van het recept. De ser veertip staat los van het recept en valt dus buiten de aangegeven energie- waarde. Zijn de Euroshopper koffiefilters qemaakt van onaebleekt papier? Ik heb zojuist een pakje koffiefilters van het voordelige merk Furoshopper gekocht. Zijn deze koffiefilters ge- maakt van ongebleekt papier, van gere- cycled papier of van papier dat bruin is gekleurd? Dhr. S. teA. De Euroshopper koffiefilters zijn ge- maakt van ongebleekt papier. Het is warenwettelijk niet toegestaan om koffie filters te produceren van gerecycled materiaal in verband met reststoffen die in het papier achter kunnen blijven, zo- als inkt en verf. Wat is het verschil tussen maismeel en maizena? 11c heb voor een bepaald recept een beetje maismeel nodig. Dit heb ik niet in huis, maar wel een pakje maizena. Kan ik dit in plaats van maismeel gebruiken? Mevr. B. te E. Maismeel is gedroogde, gemaien mais en maizena is maiszetmeel. Met maismeel kan dus, net als met andere soorten meel, gebakken worden terwijl maizena, net als aardappelzetmeel, geschikt is om lets te binden. Kan het bruin worden van rozen worden voorkomen? Aan het water van een bosje rozen heb ik een zakje Chrysal toegevoegd. Ondanks deze extra zorg worden de rozen al na enlcele dagen bruin aan de bovenkant. Hoe komt dit? Mevr. v. v. te w. Om ervoor te zorgen dat de rozen mooi opengaan kan er Chrysal gebruikt worden. Het is echter heel belangrijk om op de juiste dosering te letten zoals op de ver- pakking staat aangegeven. Bij een te hoge dosering kunnen de rozeblaadjes 'verbranden'. Dit uit zich door het bruin en droog worden van de bloembladeren. BEURSNIEUWS In de Rai in Amsterdam kunt u van 13 t/m 24 maart 1996 de Huishoudbeurs bezoeken. Van 20 t/m 24 maart 1996 kunt u tevens met hetzelfde toegangsbiljet de 9 Maandenbeurs bezoeken. De openingstijden zijn dagelijks van 10.00 tot 17.00 uur. Van maandag 18 t/m vrijdag 22 maart is de beurs ook van 19.00 tot 22 00 uur geopend. Toegangsprijzen: f 20,- p.p. ('s avonds 15,- p.p.), kinderen van 4 t/m 11 jaar 17,50 en houders van Pas 65+ f 12,50 p.p. Welke soort vet wordt 2^^ er gebruikt in de AH a Weespermoppen en in de AH Kokosmakroontjes? Wordt er vet gebruikt in de AH Wees permoppen en in de AH Kokosma kroontjes? En zo ja, welke soort? Mevr. S. te Z. Wilt u meer weten over produkten die bij AH verkrijg- baar zijn. dan zal de bedrijfs- leiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beant- woorden. Met vragen over recepten in AllerHande kunt u terecht bij de AH Servicelijn (06-0305). Voor de bereiding van de AH Weespermoppen en de AH Kokosmakroontjes wordt geen extra vet gebruikt. Het vet in deze Weespermoppen is af- komstig uit de amandelen en eieren en in de Kokosma kroontjes uit de kokos. t Wordt er aan Perla mokkakoffie ook cacao toegevoegd? Ik drink regelmatig Perla molcka. Ik mag momenteel geen chocolade gebruiken. Bevat de mokkakoffie iets van cacao? Mevr.J. teZ. De aanduiding 'mokka' zegt iets over het soort koffie. De Perla mokka is een krachtige koffie waarvoor een 'volge- brande' koffieboon wordt gebruikt. Er wordt geen cacao aan de koffie toege voegd. Bevat de AH Oude- wiivenkoek zout? Ik lees op de verpakking van de Oude-wijvenkoek van uw eigen merle dat er onder andere specerijen en krui- den in zijn verwerkt. Bevat de koek ook ZOUt? Mcvr. R. te Nw. V. Aan de AH Oude-wijvenkoek is geen zout toegevoegd. Het natriumgehalte van 0,22 gram is afkomstig uit de ingre dienten. Dit geldt overigens ook voor de andere soorten ontbijtkoek van het eigen merk. AllerHande 87

Allerhande | 1996 | | pagina 87