Het eetpatroon verandert AllerHande VOEDINGSINFORMATIE In de AH-winkels groeit het schap met produkten die zich richten op mensen met een specifiek leef- en eetpatroon. Dat heeft alles te maken met een bewuste voedings- keuze die past bij een persoonlijke manier van leven. Wie gezond en gevarieerd eet, krijgt vanzelf vol- Voor extra energie De groep produkten met een beetje 'meer' mag nog maar sinds kort in Nederland worden ver- kocht. Lange tijd was het namelijk bij de wet verboden om vitamines en mineralen toe te voe- gen aan etenswaren. Sinds de wetgever daarvoor - weliswaar met beperkingen - de deur heeft open- gezet, kunt u als consument kiezen uit een nog groter aantal produkten dan voorheen. Met name als u tot een groep behoort die wel wat extra's kan gebruiken (bijvoorbeeld bij stress, zwanger- schap, intensief sporten, afslanken of ziekte) is er een serie produkten bij AH verkrijgbaar die speci- aal voor u zijn bedoeld. Ze bevatten extra vitami nes, mineralen en/of vezels. Verantwoorde produkten voor iedereen Suiker, zout en (verzadigd) vet zijn voedingsstof- fen die ieder mens veel (en vaak ongemerkt) naar binnen krijgt. Het lichaam heeft deze stoffen in beperkte mate nodig. Het gaat om de juiste balans. Wie het moeilijk vindt dat evenwicht te vinden binnen het normale voedingspatroon, kan gebaat zijn bij bepaalde voedingsmiddelen. Dat heeft niets met strenge dieten te maken, maar wel met een bewuste voedingskeuze die past bij een persoonlijke manier van leven. Bij AH is o.a. doende vitamines, mineralen en vezels binnen. Maar steeds meer mensen eten minder regelmatig en minder gevarieerd. Bij AH groeit daardoor het schap met produkten die op deze ontwikkeling inhaken. Grofweg kun je de jongste generatie voedings middelen in twee groepen indelen: die welke er rekening mee houden dat je sommige stoffen tekort komt en die welke ervan uitgaan dat je van sommige stoffen teveel binnenkrijgt. Je kunt sommige stoffen (bijvoorbeeld vitamines en mineralen) tekort komen in periodes waarin meer van het lichaam gevraagd wordt dan nor- maal. Stress, maar ook intensief sporten of af slanken kunnen om extra aandacht voor de gezondheid vragen. Een beetje 'minder' Tot de produkten die minder calorieen, choleste rol, (verzadigd) vet, en/of natrium (zout) bevatten dan de vergelijkbare 'normale' produkten beho- ren o.a. de 'light' versies van allerlei artikelen. Bij AH vindt u in het schap met speciale en dieetvoe- ding een groot aantal artikelen, die u kunnen hel- pen een goede balans te vinden, door tekorten aan te vullen of vervanger te zijn voor produkten die u soms teveel binnenkrijgt. Bijvoorbeeld pro dukten uit de serie Calory Control. van het merk Cereal een aantal voedingsmiddelen verkrijgbaar, die de conditie van het lichaam op peil helpen houden. Let op uw gewicht In het schap bij de speciale voedingsprodukten vindt u sinds kort ook afslankprodukten in de vorm van maaltijdvervangers. Deze produkten waren in het verleden alleen verkrijgbaar bij de infobalie, maar u kunt ze nu zelf pakken en een keuze maken uit verschillende mogelijkheden. AllerHande 81

Allerhande | 1996 | | pagina 81