W. Voiop Keuze uit Lichte Maaltijden LASAGN£ #mr y ,- :- slechts 1300 kilocalorieen alle belangrijke voedings- stoffen kan bevatten. Ter ver- gelijking: een normale aanbevolen hoeveelheid per dag voor mensen die op hun gewichl wensen te blijven, is voorvrouwen 2100 en voor mannen 2600 kilocalorieen. Met een uitgebalanceerd dagmenu van 1300 kilocalo rieen valt u geleidelijk af, maar hoeft u zich niet slap of misselijk te gaan voelen. Uit het koelmeubel of UIT DE DIEPVRIES Lichte kant-en-klare maaltij den vindt u bij Albert Heijn zowel in het koelmeubel (maaltijden uit de koeling staan bekend onder de naam 'koelverse' maaltij den) als in de diepvries. In de wintermaanden vindt u er diverse Hollandse stamppotten, die minder dan 450 kilocalorieen per maaltijd leveren! Daarnaast biedt AH alle sei- zoenen internationale maal tijden, varierend van Mexicaanse tot Italiaanse maaltijden en van Chinese lot Eranse. Wat zit erin? Op de verpakking van de lichte kant-en-klare maaltij den vindt u exact hoeveel kilocalorieen u opschept. Handig als u calorieen gaat Leidraad voor een dagmenu van 1300 kilocalorieen: 4 a 5 sneetjes brood, dun besmeerd met margarine 1 a 2 plakjes kaas I a 2 plakjes vleeswaren 2 a 3 glazen melk 3 a 5 kleine aardappels I stukje vlees, vis of kip (circa 75 g) 3 a 4 grote eetlepels groente I 5 g margarine voor de bereiding 2 vruchten 11/2 liter vocht Bron: Gcwichi in balans. Voorlichtingsbureau voor de Voeding tellen. Voor de 'calorieentel- lers' raadt het Voorlichtings bureau voor de Voeding aan om de kilocalorieen als volgt over de dag te verdelen: voor het ontbijt 200, voor de lunch 400. voor de hoofd- maaltijd met voor en/of nagerecht 600 en dan blijft er 100 kilocalorieen over voor tussendoortjes. Voor de mensen die gewoon minder gaan eten en geen kilocalorieenboekhouding willen bijhouden, geeft de weegschaal aan of ze op de juiste weg zitten met hun dagmenu. Is de 'warme maaltijd' een lichte kant-en- klare maaltijd, dan zit dat onderdeel van het dagmenu in ieder geval goed. De smaak wordt STEEDS BETER De kwaliteit van de kant-en- klaarmaaltijden wordt ge- vormd door de ingredienten, de receptuur, de bereiding en de verpakking. A1 deze aspec- ten worden nauwlettend in de gaten gehouden. Door de voortschrijdende techniek is het mogelijk om belangrijke voedingsstofFen en smaak te behouden tijdens de berei ding, het koelen en het in- vriezen. Waar liggen de KOELVERSE MAALTIJDEN? Bij veel AH-winkels vindt u de koelverse maaltijden in een apart koelmeubel, tegen- over de slagerijafdeling. EEN SELECTIE LICHTE MAALTIJDEN Deze kant-en-klare maal tijden liggen bij AH in het koelmeubel of de diepvries en leveren maximaal slechts 450 kilocalorieen per persoon: AH Koelverse maaltijden Andijviestamppot met gehakt Hutspot met klapstuk Moussaka superieur Chili con carne Spaghetti met bolognesesaus Stamppot prei/kerrie met gehaktbal Stamppot snijbonen met braadworst Mexicaanse bonenschotel Hutspot met rundvlees Boeuf bourguignonne Erwtensoep Foe yong hai Kipcurry Iglo diepvriesmaaltijden Hutspot Zuurkoolstamppot Stamppot boerenkool Chili con carne Franse rundvleesschotel Gehakt-bloemkool- aardappels Jachtschotel rode kool met appeltjes Varkenslapje-bladspinazie aardappels AH Diepvriesmaaltijden Lasagne bolognese Lasagne verdi Deze maaltijden zijn niet in alle AH-winkels verkrijgbaar. AllerHande 63

Allerhande | 1996 | | pagina 63