Chateau La Rose Videau: een Bordeaux op Dronk I In 1990 heeft de zon veel uren gemaakt in Bordeaux. En dat proeft u in deze wijn van de maand: hij is fruitig, vol, zacht en nu helemaal op dronk. SsKSS" Wijn van de maand De wijn van de maand in het kort Naam: Chateau La Rose Videau 1990, Appellation Bordeaux Superieur Controlee Smaak: fruitig, vol en zacht Serveertemperatuur: 17a 18 °C Lekker bij pates en pittige, romige kazen of pasta met gesmoorde groenten (zie bladzijde 15) Op dronk: nu (5 a 6 jaar na de oogst) Verkrijgbaar: zolang de voorraad strekt Prijs: 9,95 n Spanje, veel delen van Italie en het zuiden van Frankrijk, is het kli- maat stabiel. De wijnboeren daar weten dal hun druiven voldoende zon zullen krijgen om op tijd rijp en zoet te zijn. Voor de Bor deaux gaat dat lang niet altijd op. In het zuidwesten van Frankrijk is het weer veel wispelturiger. Soms laat de zon zich maar net genoeg zien om de druiven te laten rijpen. Ze krijgen dan niet de tijd om heel zoet te worden. Gelukkig loopt't meestal wel goed af in de Bordeaux. Het is tenslotte niet voor niets het gebied waar de meeste kwali- teitswijnen geproduceerd worden. Er zijn ook jaren dat alles echt meezit. 1990 Was zo'n jaar: de zon was niet te fel, maakte wel veel uren en de regen viel op de juiste momenten. Toen er geoogst werd zaten de rijpe druiven er vol met zoet sap. En dat kunt u proeven in de wijnen van dit warme oogstjaar. Chateau La Rose Videau, de wijn van de maand, is een klassieke Bordeaux. In koude jaren kan hij op een aange- name manier een tikkeltje streng en stug overkomen. In een warm jaar als 1990 daar- entegen laat hij zich van z'n charmantste kant zien. U hoeft alleen maar aan de wijn te ruiken om dat te ont- dekken. De geuren van rijpe bosvruchtjes, specerijen, viooltjes en zelfs rozen - of komt dat door de naam? - kunt u herkennen. In de smaak komt het rijpe fruit nog duidelijker naar voren. De wijn is zwoel, maar niet log. Hij heeft een voile, zachte smaak en is tegelijker- tijd fris en fruitig. Die combi- natie maakt de wijn geschikt om hem zo te drinken en om hem aan tafel te schenken. Superieur: net iets meek De Chateau La Rose Videau is geen gewone Bordeaux, maar een Appellation Bordeaux Superieur Controlee. Appella tion Controlee geeft aan dat de wijn aan bepaalde voor- waarden van herkomst en kwaliteit moet voldoen. Om 'superieur' te mogen vermel- den, worden er iets strengere eisen aan de wijn gesteld en moet hij een tikkeltje meer alcohol bevatten. Het is niet per se een garantie voor een betere kwaliteit, maar een 'superieur' zal door dat hogere alcoholgehalte altijd net iets krachtiger en voller smaken dan z'n 'gewone' broertje. ■i KIH Al, SI WKIHf AllerHande 55

Allerhande | 1996 | | pagina 55