Vraag antwoord I AllerHande KLANTENSERVICE lijk, maar zoals met veel produkten zal de kwaliteit wel jets achteruit gaan. De broodjes kunnen ingevroren een week of drie bewaard worden. Ontdooi de broodjes ca. 2 minuten op ontdooistand en ver- warm ze vervolgens 40 seconden op vol vermogen. Klopt de bereidingstijd van de bakpao en kunnen de broodjes worden ingevroren? Ik zie op de verpakking van de broodjes bakpao een bereidingstijd voor de mag netron van 40 seconden. Is dit niet erg weinig. Ook wil ik graag weten of de brood jes ingevroren kunnen wor den? Mevr. B.teA. Is slagroom uit de spuitbus wel helemaal te gebruiken Ik heb altijd een spuitbus slagroom in huis. Nu gebeurt het nogal eens dat er nog slagroom in de bus zit, maar die komt er niet uit. Zonde van de slag room maar de bus wordt dan wel weg- gegooid. Doe ik iets verkeerd? Dhr. s. teA Het door u gesignaleerde probleem wordt veroorzaakt door het met rechtop houden van de spuitbus. Houdt u deze scheef, dan ontsnapt er namelijk gelijk met de slagroom gas uit de bus. Het gevolg is dat het gas al op is, terwijl er nog wel slag room in de bus zit. Door het wegvallen van de druk, kan de slagroom er met meer uit. Als een spuitbus in de goede stand wordt gehouden, komt het allerlaatste restje slagroom er nog uit. De spuitbus moet eerst goed worden geschud en daarna keert u hem rechtop. Tijdens het spuiten houdt u hem in deze stand. De bereidingstijd zoals die is aangegeven op de verpakking is correct. In 40 seconden (op vol vermogen 700 Watt) zijn zowel de broodjes bakpao kip als de bakpao rundvlees heet genoeg. De broodjes kunnen ook in een stoompan ver- warmd worden. Het invriezen van deze broodjes is wel moge- Uitloting Ceehorn obligaties Ceehorn deelt mee dat er in december 1995 weer een uitlo- ting heeft plaatsgevonden van de 81/2 - 13%-obligaties 1971 per 1977/1997. Bij het ter perse gaan van deze Aller Hande was het resultaat van deze twintigste uitloting nog niet bekend, maar dit is wel vermeld op de raambiljetten die u per 1 februari in de AH-winkels aantreft. De uitgelote obligaties van 100,- en 1.000,- nominaal, voorzien van alle nog niet verschenen coupons, zijn a 110% aflosbaar op 1 februari 1996 en betaalbaar bij de hoofdkan- toren van de ABN-AMRO Bank te Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Zaandam en op het kantoor van Ceehorn, West- zijde 37 in Zaandam. De uitgelote obligaties kunnen tevens, tegen afgifte van een ontvangstbewijs, worden ingeleverd bij alle winkels van Albert Heijn. Van de in voorgaande jaren uitgelote obligaties zijn nog niet alle stukken ter verzilvering aangeboden. Bij de kassa's kunt u een nummeropgave krijgen van alle tot en met heden uitge lote obligaties. Is er een ideale temperatuur voor het zetten van koffie? Wilt u meer weten over produkten die bij AH verkrijg- baar zijn, dan zal de bedrijfs- leiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beant- woorden. Met vragen over recepten in AllerHande kunt u terecht bij de AH Servicelijn (06-0305). Ik gebruik al jaren tot grote tevreden- heid AH Perlakoffie. Ik heb nu een nieuw koffiezetapparaat gekocht, maar de temperatuur van het water is lager en ik heb het idee dat de koffie nu flau- wer smaakt. Kan dit inderdaad komen door de temperatuur van het water of is er iets aan de koffie veranderd? Dhr. k. te k. Er is niets veranderd aan de smaak en kwaliteit van de Perlakoffie. Uw vermoeden dat het misschien aan de temperatuur van het water kan liggen, zou wel eens waar kunnen zijn. De ideale tempe ratuur van het water voor het zetten van koffie ligt op ca. 97 °C, terwijl de bewaartem- peratuur van gezette koffie ongeveer 85 "C moet zijn. Als de temperatuur van het water lager is, gaat dit inderdaad ten koste van de smaak van de koffie. Celdt het natrium-gehalte op het etiket van de E*i AH Kippesoep voor het bereide produkt? Heeft het natriumgehalte op het etiket van een blik geconcentreerde kippe soep van uw eigen merk betrekking op de inhoud van het blik of op de ver- dunde vorm? Mevr. d. te d. De gehele ingredientendeclaratie, dus ook het natriumgehalte op het etiket van de AH Geconcentreerde kippesoep, slaat op de inhoud van het blik. Het natrium gehalte is 0,88 g per 100 ml geconcen- treerd produkt. De kippesoep moet worden aangelengd met water (de in houd van het blik), waardoor het natri umgehalte uitkomt op 0,44 g per 100 ml bereide kippesoep. AllerHande 65

Allerhande | 1996 | | pagina 67