De Oven in de Praktijk Koriander, een Kruidige Smaakmaker Onlangs Verschenen *2E» Van I*.™ vw alle markten Bij het bakken in de oven zijn de temperatuur, de baktijd en de plaats in de oven van groot belang voor een goed eindresultaat. De aangegeven oventemperaturen in AllerHande gelden voor een convenrionele gas- of elektrische oven. Als u een heteluchto- ven hebt, moet u de temperaturen met 15% verlagen. Wat de baktijd van een gerecht is, hangt onder meer af van de tempera tuur en de grootte van het gerecht. Houd daarom de aangegeven baktijd aan, maar controleer altijd of het gerecht gaar is voordat u het uit de oven neemt. In een convenrionele oven is de tempera tuur bovenin de oven het hoogst en onderin het laagst. De lucht in een heteluchtoven circuleert, waardoor de temperatuur overal in de oven gelijk is. Moet een gerecht koken met het deksel schuin op de pan, maar valt deze steeds op de pan? Zet dan een houten knijper op de rand van de pan. Het deksel steunt zo tegen de knijper en valt niet terug op de pan. Vlees is voor een groot deel van de wereldbevolking niet altijd verkrijgbaar, of het is erg duur. Maar met de vele plant- aardige voedingsmiddelen die in deze landen voor handen zijn 'toveren' ze heerlijke gerechten op tafel. In het boek 'Van alle markten' staan allerlei vegetarische gerechten, hapjes, soepen en drankjes uit Affika, Azie, het Caribisch gebied, Latijns-Amerika en het Midden-Oosten beschreven. Daarnaast bevat het boek veel informatie over exotische produkten en schitterende foto's van de inheemse bevolking met hun etenswaar. Het boek is verkrijgbaar bij de boekhandel. IJS MET 'N OOSTERS TINTJE Gember wordt veel in de oosterse keuken gebruikt. Verwen uw smaakpapillen en geef uw (room)ijs eens een oosters tintje: serveer het met gemberstukjes en/of gembersiroop. DEKSEL GOED SCHUIN Uitgeverij: Novib; prijs: 34,50; ISBN: 90-6097-387-9 Verse koriander heeft een uitgesproken pittige geur, de smaak is fris en kruidig. Koriander wordt vooral gebruikt in de oosterse, Noordafrikaanse en Mexicaanse keuken. Korian der is een smaakmaker in warme sauzen, soepen, groente- gerechten, bonenschotels, curry's en stoofschotels. Als u koriander wilt gebruiken in warme gerechten, voeg het dan vlak voor het opdienen toe en warm het even mee. Een spe- ciale eigenschap van koriander is dat het kruid in pittige gerechten zorgt voor een verkoeling van de smaak. Gemalen koriander, in de Indonesi- sche keuken ook wel ketoembar genoemd, is een specerij en wordt verkregen uit het zaad van de korianderplant. Gemalen koriander heeft, in tegenstelling tot verse koriander, een zachte geur en smaak. Gemalen korian der wordt vaak als zachte smaakmaker in Indonische gerechten gebruikt. Bij AH zijn verse koriander (zakje a 15 g) en gemalen koriander (potje a 30 g) verkrijgbaar. Titel: Van alle markten; door Troth Wells 50 AllerHande

Allerhande | 1996 | | pagina 50