Montepulciano Fruitig en Stevig De een uit vol MlaScala Montepulciano d'Abruzzo is mooie wijn het midden van Italie. Hij is van smaak, fruitig en stevig. De wijn van de maand in het kort Delia Scafari n het midden van Italie, op ongeveer dezelfde hoogte als Rome, ligt het gebergte de Abruzzen. Het landschap is woest en tamelijk ruig. De heuvels strekken zich vanaf de Apennijnen uit tot aan het bergachtige landschap langs de Adriatische Zee. Op de hel- lingen en in de valleien groeien en rijpen de druiven. Onder andere de montepul ciano, waarvan een stevige, krachtige rode wijn wordt gemaakt. Fruitig en kruidig De zon maakt veel uren in dit deel van Italie en dat is in deze donkerrode wijn te proeven. De Montepulciano d'Abruzzo ruikt en smaakt naar rijp fruit, zoals donker- paarse bramen, amarenen- kersen en allerlei soorten bessen. Behalve fruitig is hij ook kruidig. De rnilde zuren zorgen ervoor dat deze ge- concentreerde wijn niet log en zwaar wordt, maar juist lekker fris en fruitig blijft smaken. Het is een ideale begeleider van (rund)vlees, van pasta en romige vlees- sauzen (bijvoorbeeld lams- curry met amandelen op bladzijde 9), grove pates en pittige kazen. Krachtig en zacht Het bijzondere van de Monte pulciano d'Abruzzo is de combinatie van kracht en zacht. Veel wijnen die stevig, stoer en vol zijn, kunnen ook iets uitgesproken stroefs heb- ben. Dat stroeve kornt dan van de tannines. De Monte pulciano is wel stevig en krachtig, maar tegelijkertijd zacht en rond. Tannines zit- ten erin, maar in plaats van stug komen ze soepel over. Het is een wijn die u zo kunt drinken, maar bij de maaltijd het beste tot z'n recht komt. Naam: Montepulciano d'Abruzzo DOC Delia Scala 1994 Smaak: krachtig, fruitig, kruidig Serveertemperatuur: 17al8"C Lekker bij lamsvlees, rundvlees (osso bucco), kruidig varkensvlees, pasta met ragout, pittige kaas Op dronk: nu (2 tot 4 jaar na de oogst) Verkrijgbaar: zolangdevoorraadstrekt Prijs: 5,95 AllerHande 41

Allerhande | 1996 | | pagina 41