terse maaltijd. Het thuis bereiden daarvan is ook steeds makkelijker gewor- den. Niet alleen zijn steeds meer authentieke oosterse ingredienten nu ook in ons land goed verkrijgbaar, maar ook is er inmiddels een keur aan (bijna) kant-en-klaar- maaltijden op de markt. Oosterse vleessoorten De oosterse keuken bestaat eigenlijk niet. Met deze term wordt eigenlijk een verzame- ling bedoeld van keukens uit verschillende landen in het Verre Oosten, zoals Indone sia, Vietnam, Japan, China en Thailand. Hoewel elk land en elke streek z'n eigen ingre dienten en bereidingstech- nieken heeft, zijn er ook veel overeenkomsten. Rijst is veel- al het basisvoedsel, waaraan een kleine hoeveelheid vlees of vis met groenten wordt toegevoegd. De smaak van het vlees- of visgerecht is daarom vaak meer uitgespro- ken (pittiger) dan van de Westeuropese gerechten, Veel gebruikte vleessoorten zijn varkensvlees, rundvlees, lamsvlees, kip en eend, Maar eigenlijk is bijna elke vlees- soort geschikt als basis in de oosterse keuken. Uitzonde- ring vormen die delen van het oosten waar de bevolking Islamitisch is; hier wordt geen varkensvlees gegeten. Kleine stukjes, snel klaar Vlees wordt voor het berei den in flinterdunne plakjes gesneden, zodat het snel gaar is. U kunt dat zelf doen. maar bij AH kunt u ook terecht voor nasi-bamivlees en Indische balletjes (kleine gehaktballetjes). Beide soor- ten kunt u zonder snijden direct bakken. Het nasi-bami vlees is ongekruid en bestaat uit varkensvlees of kalkoen. Het kalkoennasi-bamivlees is sneller gaar en daarom beter geschikt in de oosterse keu ken. De Indische balletjes zijn gekruid met koriander. Ook heel geschikt voor de oosterse keuken is het a-la- minute-vlees. Dit in dunne lapjes gesneden vlees kunt u makkelijk in smalle reepjes snijden en is snel gaar. AH heeft bijvoorbeeld entrecote a-la-minute, (varkens)filetlap- jes a-la-minute en kalkoen- filet a-la-minute. Dit vlees is alleen voorverpakt verkrijg baar. Ook varkensfiletlapjes, kipfilets en ongepaneerde varkens- en kalkoenschnit- zels kunt u in de oosterse keuken gebruiken. Ze zijn iets dikker dan a-la-minute- vlees, maar zijn makkelijk in reepjes te snijden. OOSTERS BEREIDEN Het in smalle reepjes gesne den vlees wordt meestal geroerbakt. De bereidingstijd AllerHande 25

Allerhande | 1996 | | pagina 25