Vraag antwoord AllerHande j|fe KLANTENSERVICE Waarom is een kilo vlees voordeliger dan een pond? Het verbaast me altijd weer dat het voordeliger is om een kilo vlees te kopen dan bijvoorbeeld een pond. Ik vind dat u hiermee de kleine huishou- dens benadeelt. Ik zou graag willen weten waarom dit zo is. Dhr. L. u Z. We vinden het jammer dat u het gevoel heeft dat wij de kleine huishoudens be- nadeien. Hiervan is echter geen sprake. Wei is het zo dat wij de klanten die een kiloverpakking vlees kopen als het ware belonen door het geven van een extra kor- ting op de prijs. Het uit- gangspunt bij de bepaling van de vleesprijs is de nor- male verpakking; 100 of 500 gramsverpakking. Omdat het nu eenmaal minder tijd kost om een kilo vlees af te wegen en in te pakken dan twee keer 500 gram, kunnen wij een kilo vlees voordeliger aanbieden. In feite is het in het algemeen zo dat grotere verpakkingen meestal voordeliger wor- den aangeboden dan een kleine, Denkt u in dit verband maar eens aan een groot blik doperwten, dat verhoudingsgewijs voordeliger is dan een klein blikje, Bevatten Delicata chocolade tabletten melk en wit gluten? In verband met mijn glutenvrij dieet wil ik graag iets weten over de Delicata chocoladetabletten melk en wit. Worden in de aroma's stoffen gebruikt die gluten bevatten? Mevr. B. te H. De Delicata chocoladetabletten melk en wit bevatten geen gluten. Wat betekent de aanduiding 'Verpakt onder beschermende atmosfeer'? Ik zag op de verpakking van de AH Amandelen 100 gram uit California staan dat deze verpakt waren 'onder beschermende atmosfeer'. Wat houdt dit in en heeft het iets te maken met gammastralen? Mevr. v.o. te H. Deze aanduiding heeft niets met gamma stralen te maken. Er is binnen de EG per 1 juli 1995 een nieuwe richtlijn van kracht geworden ten aanzien van de eti- kettering van levensmiddelen waarvan de houdbaarheid is verlengd met behulp van toegestane verpakkingsgassen. Volgens deze richtlijn moet dit op de verpakking worden aangegeven. Leveranciers hebben MAKKELIJK BETALEN MET UW PINPAS Zo'n jaar of drie geleden is AH begonnen met de invoering van het elektronisch betalen. Dit gebeurde naar aanleiding van de soms wat langere wachttijden voor de kassa bij het gebruik van betaalcheques. Inmiddels kunt u in vrijwel alle AH-winkels bij elke scanningkassa afrekenen met uw giromaat- of bankpasje en uw pincode. Deze wijze van betalen is snel en bovendien gratis, want AH neemt de transactiekosten voor haar rekening. Al tij- dens het scannen van uw boodschappen kunt u uw pasje door het apparaat halen en uw pincode intoetsen. Ook dat scheelt weer in de wachttijd. Overigens kunt u natuurlijk ook nog steeds contant betalen. Dat is vooral handig als het om kleinere bedragen gaat. tot 1 januari 1997 de tijd om de verpak king aan te passen. Het gaat hierbij om bijvoorbeeld de reeds lang bekende zuur- stofarme verpakking (z.a.v.) die onder meer wordt gebruikt voor het verpakken van de vleeswaren. De tekst 'Verpakt onder beschermende atmosfeer' treft u al aan op enkele soorten verpakte nootjes van het eigen merk. Er zullen ongetwij- feld meer produkten volgen. De meest gebruikte verpakkingsgassen zijn stikstof en koolzuurgas of een mengsel hiervan. Het gaat dus om gassen die evenals zuurstof een bestanddeel zijn van lucht. w Heeft het klonteren van koffieroom te maken met de kwaliteit? Wilt u meer weten over produkten die bij AH verkrijgbaar zijn, dan zal de bedrijfsleiding in uw AH-winkel met genoegen uw vragen beantwoorden. Met vragen over recepten in AllerHande kunt u terecht bij de AH Servicelijn (06-0305). Het gebeurt vaak dat de AH Koffieroom in het flesje al klontert, terwijl de 'ten minste houdbaar tot'-datum nog niet verstreken is. Ik ben daarom overgestapt op koffieroom van een ander merk, maar ook deze koffieroom klon tert in de fles. Ik bewaar de koffieroom afgesloten in de koelkast. Hoe kan dit? Dhr. L. te W. Het is zonder onderzoek van het desbetreffende produkt altijd moeilijk te zeggen wat de oorzaak is van een klacht. Aangezien het klonteren van de koffieroom zich bij ver- schillende door u gebruikte merken voordoet, vermoeden wij dat de koffieroom te koud staat. Wanneer koffieroom te lang en daarbij te koud be- waard wordt, kan deze gaan klonteren. Misschien staat uw koelkast iets te koud afgesteld. Er wordt vaak gedacht dat de deur van de koel kast voor het flesje koffieroom een goed alternatief is, maar hier is de koffieroom weer te veel onderhevig aan tempera- tuurschommelingen, waardoor eveneens de kwaliteit terugloopt. Wij raden u aan de temperatuur van uw koelkast te con- troleren. AllerHande 55

Allerhande | 1996 | | pagina 55