Onlangs Verschenen Handige Ke Verwen Uzelf MET EEN IJSBOEKET Uitgeverij: Bas Lubberhuizen Prijs: 24,50; ISBN: 90-73978-45-9 Mensen uit steeds meer verschillende landen zijn in Nederland komen wonen en onze 'buren' geworden. Deze nieuwe 'buren' heb- ben hun eeuwenoude kooktraditie meegeno- men. In het boekje 'Eten bij de buren' worden complete menu's uit veertien buitenlandse keukens beschreven. Naast heel veel lekkere recepten uit onder andere de Marokkaanse, Surinaamse, Antilliaanse en Indische keuken staan in het boekje inter views met mensen uit elk van deze landen die vertellen over hun eetge- woonten en beleving van de Nederlandse eetgewoonten. Het boekje is verkrijgbaar bij de boekhandel. In januari, als de kerstboom de deur uit is, fleurt u uw huis weer helemaal op met een mooi zelfgemaakt 'ijsboeket' van witte en blauwe bloemen. Koop verschillende soorten bloemen en enkele takjes groen en schik hiermee een mooi boeket in bijvoorbeeld een blauwe vaas if 15,95, AH U kunt hiervoor witte tulpen, witte rozen, blauwe anemonen, blauwe statice en sallalblad gebruiken die verkrijgbaar zijn in AH-winkels met een bloe men- en plantenafdeling Natuurlijk kunt u ook zelf een combinatie van bloemen bedenken. Gebruik voor bloemen altijd een schone vaas en vul deze met lauwwarm water en Chrysal. Snijd met een scherp mesje de bloemen goed schuin af en schik ze in de vaas. Zo heeft u het langst plezier van uw boeket. MEER CITROENSAP Als u citroenen wilt uitpersen, laat ze dan op kamertemperatuur komen en rol ze even tussen uw handpalmen tot ze wat zachter zijn. Ze laten dan hun sap makkelijker los, zodat u meer sap krijgt. Titel: Eten bij de buren; door Saskya Budding Ze zijn heel handig in de keuken en we gebrui ken ze bijna allemaal: keukenrollen. Toch is de ene keukenrol de andere niet. De kwaliteit en ook de prijs van keukenrollen hangt af van de sterkte en het absorberend vermogen. Bij AH zijn keukenrollen in verschillende kwa- liteitsklassen verkrijgbaar. Hiemaast leest u de soorten gerangschikt van dun met een laag absorberend vermogen tot supersterk met een hoog absorberend vermogen. Fiori keukenrol (kringloop); AH Keukenrol groen (kringloop); AH Keukenrol wit (2-laags tissue); AH Keukenrol decor (gedecoreerd); Page plus ultra keukenrol; Edet ultra keukenrol (ook voor olie en vet) Lotus Maestro keukenrol (meerdere malen bruikbaar). MOOIE CAKE Als u bij het bakken van een cake, voordat hij de oven ingaat, het beslag met een spatel in de lengte van het midden naar buiten uitstrijkt, rijst de cake mooi gelijkmatig. Op deze manier krijgt u een hele mooie vlakke cake. 34 AllerHande

Allerhande | 1996 | | pagina 34