Aardappels Vers, Koelvers of Diepgevroren manieren bereiden. Zeer kruimige aardappels, waar- onder de Eigenheimer en Irene, vallen tijdens het koken uiteen. Handig als u bijvoorbeeld puree, soep of een souffle wilt maken. Naast deze 'gewone' soorten kunt u bij AH andere aardap pels vinden zoals het Super- bintje of Superturbo. Dit zijn kruimige aardappels die extra groot en speciaal gese- lecteerd zijn. Zo IN DE PAN EN KLAAR! Gemak dient de mens en daarom vindt u in de koelvi- trine een ruim assortment panklare aardappeltjes. Kriel- tjes, minikrieltjes, schijfjes, A-partjes, golfjes, opschep- pers of verse patates frites. De AH Voorgeschilde en licht voorgekookte aardappels zijn gemaakt van een eerste- klas aardappel, de Agria, die uitermate geschikt is voor deze produkten en geteeld volgens de richtlijnen van de 'gecontroleerde teelt'. U Een greep hoeft de 'panklare' aardap- uit het pels niet eerst te koken of te assorti- wassen, maar kunt ze direct ment gebruiken om bijvoorbeeld te bakken of te frituren. En Boven: ze zijn niet alleen snel ldaar, ze zien er ook heel leuk uit. aardappels Binnen een handomdraai kunt u met de leuke vormen roze van panklare aardappels een Bildtstar, feestelijke maaltijd op tafel Accent en zetten. Maar ook stamppot heeftuineenmumvantijd Midden: gemaakt; de opscheppers Koelverse zijn binnen 10 minuten aardappels klaar voor gebruik. Nieuw is het duopak, waarin twee ver- A-partjes, schillende vormen aardap peltjes verpakt zijn; schijfjes golfjes. en A-partjes. Zo kunt u de Onder: ene dag een vrolijke maaltijd Diepvries- op tafel toveren met schijfjes, aardappels om de volgende dag uw maal zoals op te fleuren met A-partjes. aardappel- De aardappels in de koelvi- schijfjes trine zijn vers en kunnen in Pommes de koelkast een paar dagen Parisiennes worden bewaard. en patates frites. RIJK AAN VOEDINGSSTOFFEN EN NIET VET Dat de aardappel een dikmaker is, is een fabel. De aardappel bevat namelijk helemaal geen vet. Het is meestal de bijbehorende jus of saus die de nodige kilocalorieen levert. De aardappel is rijk aan voedingsstoffen en vitamines. Het eten van een gemiddelde portie van 300 gram (drie a vier) gekookte aardappels per dag levert een kwart van onze dagelijkse behoefte aan ijzer, vitamine B en ongeveer eenderde van de dagelijkse vitamine C-behoefte. AllerHande 29

Allerhande | 1996 | | pagina 29