Schrale handen? Daar kunt u iets aan doen! Tips voor hartje winter AllerHande TIPS VOOR PERSOONLIJKE VERZORGING In de huid van uw handen zitten relatief weinig talgkliertjes. Daardoor heeft u in de winter snel- ler last van schrale handen. Een beetje extra verzorging kan dan geen kwaad. Tot op zekere hoogte kan de huid van ons lichaam zichzelf beschermen tegen invloeden van buitenaf. De huid is namelijk van nature uitgerust met een vet-vochtlaagje, de hydrolipide-film. 'n Andere naam voor dit laagje is zuur- mantel, zo genoemd omdat het huid- oppervlak chemisch gezien licht zuur is (dat wil zeggen een pH-waarde van circa 5,5 heeft). Deze hydrolipide-film vormt een soort schild tegen bacterien en werkt vochtregulerend. Helaas is de huid van de handen (overigens net als die van de lippen en het decollete) slecht bedeeld met talgkliertjes. Door die lage talgproduktie is de huid op deze plaatsen ook minder goed in staat vocht vast te houden. Dat betekent dat de huid eerder aan soepelheid en elasticiteit verliest en dus sneller veroudert dan de huid van de rest van het lichaam. Ongunstige invloeden Ook invloeden van buitenaf spelen een rol. 'Natte' klusjes, zoals schoonmaken en de afwas, doen elke dag opnieuw een aanslag op de huid. En in deze tijd van het jaar worden uw handen boven- dien blootgesteld aan grote temperatuurwisselin- gen (binnen warm, buiten koud). Hoe beschermt u uw Handen optimaal? Om uw handen te beschermen kunt u een aantal maatregelen nemen. Het meeste effect heeft de combinatie van beschermen (preventief) en extra verzorgen (achteraf). Preventief werkt het dragen van handschoenen als u naar buiten gaat en bij- voorbeeld tijdens de afwas. Extra verzorging geeft u uw handen met een goede creme; niet een keer per dag, maar elke keer nadat uw handen in aan- raking zijn gekomen met water. Telkens als dat gebeurt, wordt de van nature beschermende hydrolipide-film namelijk verstoord. Deze handcremes vindt u bij AH Vaseline hand nail (f 6,99 geeft niet alleen bescherming aan de handen, maar ver- sterkt ook de nagels. Unicura handcreme f 3,94 heeft een desinfecterende werking en is zacht voor handen met kloofjes. Atrix creme (f 5,29 @®®©j bevat aloe vera en jojoba-olie voor een zachte huid en een UV- filter als bescherming tegen het zonlicht. Clycerona handcreme (f 4,45 @®@©j be vat panthenol om uw nagels sterker te maken. Niet alleen uw handen zijn extra kwetsbaar in de winter. Ook de lippen kunnen makkelijk uit- drogen. De emge bescherming die we zelf aan onze lippen kun nen bieden, is ze vochtig maken met speeksel. Maar dat werkt averechts: door de voortdurende verdamping van het speeksel drogen de lippen sneller. uit en kunnen er losse velletjes en kloofjes ontstaan. Een bescher mende lippenbalsem is daarom een betere oplossing. Bij AH zijn twee lippenbalsems van Label- lo (per stuk f 3,79 ®©®j en twee lippencremes van Blis- tex (per stuk f 5,75 verkrijgbaar. Voor een dun beschermend laagje Wanneer een gewone creme niet genoeg bescherming biedt (bij vrieskou) is vase line handig. Vaseline is een natuurlijk produkt dat uit petroleum wordt gewon- nen. Het belangrijkste verschil met andere cremes is dat vaseline geen water bevat. Vaseline kan dus niet bevrie- zen en blijft langdurig als een dun, beschermend laagje op de huid liggen. Bij AH is Vaseline Intensive Care (f 5,99 ®®©®j verkrijg baar. AllerHande 19

Allerhande | 1996 | | pagina 19