KERST Ruwe Bolster, Sappige Vrucht O Denneboom... Met AH The Phantom of the Opera Praktisch Wijnboek Genieter EEN RUBRIEK VOL IDEEEN VOOR ALLE GEMAK IN DE KEUKEN. VOOR DE TIP eheimen Als u graag eens een glaasje wijn drinkt, zult u dit zeker ook bij het kerstdiner doen. Bij de meeste recepten in deze AllerHande wordt een wijnadvies gegeven. U kunt natuurlijk ook zelf een wijn bij een gerecht - j 1 uilzoeken. 'Het Lekkere Wijnboek; De smaak van wijn en eten' maakt u wegwijs in het uitgebrei- de wijnassortiment van AH. In het wijnboek kunt u onder andere lezen over druiven, herkomst van wijnen. wijnen in diverse toepassingen, bewaren van wijn en natuurlijk over de combi- naties van wijn met eten. Het boek is voor 25,- ver- krijgbaar bij Albert Heijn (zolang de voorraad strekt). Koffieroom en zure room kunnen gaan schiften als u ze in warme gerechten gebruikt. U kunt in plaats hiervan beter slagroom of creme fraiche gebruiken. Lychees, ook wel litchi genoemd, zijn exoti- sche vruchten die in trossen groeien aan bornen die wel twintig meter hoog kunnen worden. Van oorsprong komen ze uit China, maar tegenwoordig worden ze geimporteerd uit onder andere Madagascar en Zuid-Afrika. De vruchten hebben een geschubde, rozerode schil die zich makkelijk laat pellen. Het sappi ge vruchtvlees is doorzichtig wit en heeft een zoete, iets kruidige smaak. De langwerpige bruine pit is niet eetbaar. l.ychees zijn lekker om zo uit de hand te eten. of bijvoorbeeld als nagerecht met ijs en/of slagroom. De vruchten zijn bij AH verkrijgbaar van begin december tot eind februari. o De kerstboom, een naaldboom die altijd groen blijft, was voor onze Germaanse voorouders het symbool voor de bijzondere kracht van de natuur en voor overleving. De appel vinden we terug in de traditionele versiering van de kerstboom; de kerst- bal. De kerstboom ontstond rond 1600 in Duitsland en deed pas in de negentiende eeuw in ons land zijn intrede. Aan- vankelijk werd de boom alleen in kerken geplaatst, later werd het gebruikelijk om hem ook in de huiskamer te zetten. Tot en met maart 1996 kunt er zeker nog naar toe: het musical-spektakel The Phantom of the Opera in het Scheveningse Circustheater. In de vorige AllerHande heeft u het al kun nen lezen: AH biedt haar klanten een feestelijk cadeautje aan in de vorm van een kortingbon, waarbij u maar liefst 25,- korting op een entree- kaart voor de musical krijgt. U kunt de kortingbon ook aanvragen via de AH Servicelijn (06-0305). Stuur de kortingbon naar de Phantom Reser- veerlijn, Postbus 2500, 1140 CV te Aalsmeer. Maximaal vier entreekaar- ten per kortingbon. Een bijzondere aardappelpuree maakt u door er wat gepureerde gekookte groenten door te roeren, bijvoorbeeld bietjes voor een roze, worteltjes voor een oranje of knolselderij voor een pittige puree. AllerHande 81

Allerhande | 1995 | | pagina 81