Rode Wijnen voor Uw Kerstdiner ^Ndurra^ Bij een feestelijk kerstdiner mag wijn niet ontbreken. Alleen, welke wijn past bij u en bij de gerechten die op tafel komen? Omdat ieders smaak anders is en elk gerecht om een ande- re wijn vraagt, is het assortiment feestwijnen extra groot. Dit zijn ze. rViito* Ll' ideale begeleider van wild, stoofschotels, geroosterde lamskoteletjes en varkenshaas. Serveertemperatuur: 18 'C Prijs:/ 9,95 Ricasoli Chianti 1994 Een Chianti uit het Italiaanse Toscane laat zich makkelijk met allerlei gerechten combi- neren. Van pasta's tot pittige (Italiaanse) kazen, van ge roosterde varkenskoteletjes tot lamsbout uit de oven. Serveertemperatuur: 17 'C Prijs:/7,95© Undurraga Pinot Noir 1993 Pinot noir is de druivesoort waarvan rode Bourgogne wordt gemaakt. In Chili gedijt hij ook prima. De wijn is frui- tig en vol van smaak. Lekker bij pates met compote, bij een voorgerecht met vleeswaren, bij varkensvlees en bij pittige, romige kazen. Serveertemperatuur: 16 °C Prijs:/8,95©®© Dolcetto d'Alba 1994. Fontanafredda Vol en fruitig: dat is de Dolcet to d'Alba. Deze donkerrode wijn wordt gemaakt in het noorden van Italie, in de Pie- monte. Dolcetto is de druif en Alba de plaats waar hij vandaan komt. De wijn smaakt lekker bij kalkoen met cranberries, bij konijn en bij eendeborstfilet met een vruchtensaus. Serveertemperatuur: 17 'C Prijs: 11,95 Barolo 1991, Fontanafredda Zodra u Barolo combineert met rood vlees, wild of stevige stoof schotels, verdwijnt het stroeve van de tannine en u proeft de voile, kruidige smaak. Serveertemperatuur: 18 'C Prijs:/17,95© Marques del Romeral 1986, Rioja Gran Reserva Deze wijn heeft jarenlange rijping achter de rug. De wijn is bruinrood van kleur. Hij heeft een voile, kruidige smaak met duidelijke vanille-aroma's die afkomstig zijn van het houten vat. De Marques del Romeral past perfect bij wildgerechten en bij stoofschotels. Serveertemperatuur: 18 "C Prijs:/13,95© Siglo 1993, Rioja Crianza Deze Siglo Rioja is fris-fruitig van smaak, lekker soepel en ide- aal om zo te drinken. Hij past goed bij (gevogelte)pate, bij een salade met spekjes, bij varkens vlees en kalkoen en bij romige kaas zoals Maasdammer. Serveertemperatuur: 17 'C Prijs:/7,95®®© Bairrada Vinho Tinto 1987 Deze Vinho Tinto is veel zach- ter dan het traditionele type Bairrada. De wijn zit boordevol bessenfruit, is kruidig. peperig en vlezig. Lekker bij rood vlees met pepersaus of paddestoelen- saus, bij een tikkeltje pikante stoofgerecht en bij pittige kaas. Serveertemperatuur: 17 *C Prijs:/6,95© Beamonte Navarra 1990, Reserva Deze donkere robijnrode wijn is krachtig maar niet zwaar. Het is een heerlijke, zachte wijn om zo te drinken en een Dry Pinot Noir 1993, Califomie Californische Pinot Noirs zijn meestal milddroog, lekker fris, fruitig en tegelijkertijd zacht en romig. Ideaal bij varkens haas, kalkoen en kalfslapjes. Bij salades met gerookte kip, spekjes of noten smaakt de California Dry ook uitstekend. Serveertemperatuur: 17 "C Prijs: 8,95 Welmoed Winery, Pinotage/Merlot 1994 Deze Zuidafrikaanse wijn wordt gemaakt van twee drui- vesoorten: de pinotage en mer- lot. De Pinotage/Merlot is heel geschikt om zo te drinken en past goed bij mild gekruid rood vlees, lamsbout, eendeborst en bij zachte kazen. Serveertemperatuur: 17 "C Prijs:/8,95®® 72 AllerHande

Allerhande | 1995 | | pagina 72