Witte WlJNEN VOOR Elk Feestmoment De ene witte wijn is uitgesproken fris en fruitig, terwijl de andere vol, romig en kruidig smaakt. Omdat smaken verschillen, stelt AH tien feestelijke witte wijnen aan u voor. Niersteiner Spiegelberg Spatlese 1994 Appels, ananas en abrikozen: dat zijn de geuren en de sma ken die u tegenkomt in deze voile, zoete wijn. Hij is ge- maakt van de rieslingdruif. Heerlijk bij romige toetjes met fruit of een vruchtensaus. Serveertemperatuur: 10 'C Prijs:/7,75®®® Schloss Crailsheim 1992, QbA Franken De miiller-thurgau, de druif waarvan deze Frankener is gemaakt, is uitgesproken droog, maar door de bloemige geur en smaak is hij tegelijker- tijd zacht en zwoel. Lekker bij lichte gerechten waarin gem- ber, kerrie en andere oosterse specerijen voorkomen. De Schloss Crailsheim is ook lek ker met gemarineerde mosse- len, garnalen en romige kazen. Serveertemperatuur: 10 'C Prijs: 7,95 Lindemans Colombard/ Chardonnay 1994 Van twee druivesoorten, de milde colombard en de geuri- ge chardonnay, maakten de Australiers een soepele witte wijn met een zachte, ffisse smaak. Lekker als aperitief, als feestwijn en geschikt om bij hapjes met gerookte vis of kip, bij lichte pastagerechten, bij gegrilde vis en bij schnitzels te schenken. Serveertemperatuur: 12 "C Prijs:/6,95®®® Chablis 1994 Als u zoekt naar een strakdro- ge en tegelijkertijd geurige witte wijn, is deze Chablis een goede keus. De smaak van Chablis wordt weleens als een tikkeltje zilt omschreven. Mis- schien dat hij juist daarom zo goed bij schaal- en schelpdie- ren en visgerechten past. Serveertemperatuur: 10 "C Prijs: 16,95 Undurraga Sauvignon Blanc 1994 Milddroog, lekker sappig en heel soepel: dat is deze Sau vignon Blanc uit Chili. Ftet is een wijn die zo, zonder iets erbij gedronken kan worden. Schenkt u hem aan tafel, denk dan aan vis- en kipgerechten met een zachte, frisse smaak. Serveertemperatuur: 10 °C Prijs:/6,95®®® Orvieto Classico 1993 Een Orvieto zoals hij hoort te zijn: droog, een beetje fruitig, met de geur en smaak van noten. Een wijn die u gerust zo kunt drinken, maar hij smaakt ook perfect bij schaal- en schelpdieren, vis, pasta met vissaus en kip. Serveertemperatuur: 10 "C Prijs: 7,95® Bordeaux Sauvignon 1994 Bij salades, hartige groente- taart, kaasfondue, vis- en kip gerechten is de Bordeaux Sauvignon een prima keus. Pittige borrelhapjes zoals harde worstjes en stukjes feta- kaas passen er ook prima bij. Serveertemperatuur: 10 "C Prijs:/5,95©®® Etchart Cafayate Blanco 1994 De Cafayate uit Argentinie is een voile, zachtdroge wijn die heel geschikt is om zo te drin ken en lekker smaakt bij sala des en visgerechten waarin ook vruchten voorkomen, bij lichte pates, bij kip, kalkoen en varkensvlees en bij kazen met een pittige smaak zoals Roquefort. Serveertemperatuur: 10 "C Prijs:/7,95® Pinot Blanc d'Alsace 1994 Z'n milde, ffis-fruitige smaak maakt de Pinot Blanc verruk- kelijk om zo te drinken. Maar ook bij vis, kip, kalkoen en var- kenshaas, het liefst met een ro mig sausje, doet deze sappige wijn uit de Elzas het perfect. Serveertemperatuur: 10 "C Prijs:/7,95 Sancerre 1994 Sancerre is een ffisse, droge witte wijn met een uitgespro ken fruitige smaak. Heerlijk als aperitief en bij salades, asperges, voorgerechten met vis en lichte kipgerechten. Klassiek en verrukkelijk is de combinatie met geitenkaas. Serveertemperatuur: 10 °C Prijs:/ 12,95®®® AllerHande 69

Allerhande | 1995 | | pagina 69